fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Kolejny rekord ośrodka w Spychowie. Odchowano aż 141 młodych cietrzewi

SzczytnoKolejny rekord ośrodka w Spychowie. Odchowano aż 141 młodych cietrzewi

Rok 2021 okazał się rekordowy dla Ośrodka Hodowli Cietrzewia Nadleśnictwa Spychowo, gdzie udało się odchować 141 młodych ptaków. To o 4 osobniki więcej niż w poprzednim roku. Jak poinformował Adam Giełdon z Nadleśnictwa Spychowo ciężka praca kierownika ośrodka, Aleksandra Adamskiego i jego żony wraz z resztą zespołu, zaowocowała tak dużym sukcesem lęgowym, tym bardziej, że hodowla tego gatunku kuraka leśnego jest trudna.

reklama

Ośrodek Hodowli Cietrzewia Nadleśnictwa Spychowo na stałe zamieszkuje około 30 cietrzewi stanowiących stado podstawowe do celów rozmnażania, a sam ośrodek z wolierami wewnętrznymi i zewnętrznymi jest w stanie pomieścić około 100 ptaków. Mimo przekroczenia pojemności ośrodka i niekorzystnych warunków pogodowych, tegoroczny przychówek był znakomity i będzie pożyteczny dla rozwoju naturalnych populacji cietrzewi.

Dzięki współpracy leśników i myśliwych udało się uratować uwięzionego łosia

W ramach działań związanych z odbudowaniem lokalnych populacji tego gatunku w naturze, cietrzewie trafiły do wybranych nadleśnictw. Odłów i przemieszczenie ptaków jest elementem projektu rozwojowego Lasów Państwowych “Czynna ochrona cietrzewia na gruntach w zarządzie LP” finansowanego z Funduszu Leśnego. Po okresie adaptacji młode ptaki zostały wypuszczone na wolność. Teraz trzeba tylko trzymać za nie kciuki!

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Leśnicy z Olsztyna zarybili jezioro Czerwonka Mała szczupakiem
Sprawa zanieczyszczenia zbiornika w Parku Zacisze trafi do prokuratury?