15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Energa-Operator wesprze szkołę z Olsztyna

OlsztynEnerga-Operator wesprze szkołę z Olsztyna

Uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie zyskają nowe możliwości nauki i rozwoju w branży elektroenergetycznej, wśród nich m.in. płatne staże oraz dofinansowania kursów i egzaminów na uprawnienia. Wszystko dzięki umowie o współpracy, jaka właśnie została zawarta między placówką a Energa-Operator.

reklama

“To bardzo dobry znak, że w niedługim czasie od zorganizowanej w Olsztynie przez Kuratora Oświaty i Energa-Operator, konferencji poświęconej współpracy szkolnictwa i przedsiębiorstw, będziemy mieli kolejną patronacką szkołą branżową z terenu naszego działania, właśnie z Olsztyna” – mówi Alicja Barbara Klimiuk Prezes Zarządu Energa-Operator – Kontynuując program Energa do Nauki, planujemy większy nacisk położyć na jego praktyczny wymiar i przekazywanie wiedzy oraz doświadczenia, energetyków pracujących w Energa-Operator, młodym ludziom.

Umowa zawarta została podczas Kongresu Doradztwa Zawodowego zorganizowanego przez Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty. W imieniu szkoły swój podpis złożył Grzegorz Górski, jej Dyrektor. Energa-Operator reprezentował Grzegorz Smoliński Dyrektor Generalny Oddziału Energa-Operator w Olsztynie.

reklama

Dzięki realizacji umowy, w Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych, powstaną klasy patronackie Energa-Operator. Uczniowie kształcący się w zakresie zawodu technik automatyk i technik teleinformatyk, będą mieli możliwość odbywania praktyk i płatnych staży w Energa-Operator. Energa-Operator wesprze finansowo także realizowane przez nich projekty techniczne, np. w zakresie zakupu niezbędnych urządzeń i komponentów. Autorzy najlepszych z nich otrzymają nagrody.

Energia do Nauki

To nie koniec potencjalnych korzyści dla szkoły i jej uczniów. W ramach programu Energia do Nauki Energa-Operator organizuje m.in. wykłady eksperckie prowadzone przez energetyków oraz wizyty terenowe na obiektach stanowiących cześć infrastruktury elektroenergetycznej. Współfinansuje też kursy i egzaminy na uprawnienia SEP dla uczniów. Współpraca to także możliwość przekazywania w celach edukacyjnych, wybranym placówkom, wycofanego z eksploatacji sprzętu oraz elementów będących częścią sieci elektroenergetycznej. Energa-Operator wspiera finansowo również zakup sprzętu niezbędnego do wyposażania szkolnych stanowisk laboratoryjno-warsztatowych.

Współpraca trwa od lat

Energa-Operator, od przeszło 10 lat, współpracuje ze szkołami branżowymi i uczelniami wyższymi, w ramach programu Energia do Nauki. Każdego roku praktyki w Spółce odbywa, około 100 młodych osób. Energa-Operator ufundowała już również wyposażenie dla 17 laboratoriów elektroenergetycznych w szkołach branżowych z terenu swojego działania.

reklama

źródło: Energa-Operator

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia