1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Trzynaście lat więzienia za zabójstwo brata

SzczytnoTrzynaście lat więzienia za zabójstwo brata

Na karę 13 lat pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Olsztynie mężczyznę za zabójstwo brata. Pobił go do nieprzytomności , a następnie pozostawił na dworze w niskiej temperaturze. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

reklama

Jak poinformował w środę w komunikacie rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Adam Barczak, wyrok zapadł we wtorek.

Sprawa dotyczyła zdarzenia, do którego doszło 6 listopada ubiegłego roku na terenie jednej z posesji w Szczytnie. Według ustaleń śledczych Tomasz S. działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia brata, miał zadać mu liczne, o znacznej sile, uderzenia rękoma i kopnięcia nogami w głowę.

reklama

Następnie oskarżony miał wywlec z mieszkania nieprzytomnego i krwawiącego brata, i pozostawić go w niskiej temperaturze na zewnątrz przed wejściem do budynku, gdzie nastąpił zgon mężczyzny.

Pokrzywdzony zmarł w wyniku utraty krwi z obrażeń głowy oraz wychłodzenia organizmu. Obaj mężczyźni przed tym tragicznym zdarzeniem mieli spożywać alkohol.

reklama

Proces Tomasza S. rozpoczął się w sierpniu tego roku przed Sądem Okręgowym w Olsztynie. Oskarżony w pierwszym dniu procesu nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień, wobec tego sąd odczytał jego wyjaśnienia z postępowania przygotowawczego. Tomasz S., odpowiadając na pytania sądu, przyznał się jedynie do pobicia brata, ale nie do dokonania zabójstwa.

Przewód sądowy w tej sprawie został zamknięty we wtorek. Prokurator w mowie końcowej zawnioskował o wymierzenie oskarżonemu kary 15 lat pozbawienia wolności. Wyrok zapadł jeszcze w tym samym dniu.

Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał Tomasza S. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i skazał go za to na karę 13 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu oskarżony będzie odbywał tę karę w systemie terapeutycznym. Ponadto, sąd orzekł wobec oskarżonego środek zabezpieczający w postaci terapii uzależnień.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne