-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Grozi mu dożywocie. 38-letni mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo 43-latka na terenie ogródków działkowych

GołdapGrozi mu dożywocie. 38-letni mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo 43-latka na terenie...

38-letni mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo 43-latka na terenie ogródków działkowych w Gołdapi (warmińsko-mazurskie). Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie – podała warmińsko-mazurska policja.

reklama

Jak podał w środę Tomasz Markowski z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji, informację o zdarzeniu oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał w miniony piątek wczesnym rankiem. Zgłaszający przekazał, że na terenie ogródków działkowych znalazł martwego kolegę.

Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie znajdując na jednej z działek znanego im 43-latka, który nie dawał oznak życia. Policjanci zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu prokuratora i grupy dochodzeniowo-śledczej.

reklama

Kryminalni z technikiem kryminalistyki oraz nadzorującym czynności procesowe prokuratorem przystąpili do oględzin miejsca. Zostały także zabezpieczone ślady. Wstępne czynności przeprowadzone już na terenie ogródków działkowych wykazały, że do śmierci 43-latka mogły przyczynić się inne osoby.

Bracia pokłócili się. Starszy odebrał życie młodszemu, po czym zawiadomił policję, że „ktoś zabił mu brata”

Policjanci po sprawdzeniu okolicznego terenu zatrzymali trzy osoby, które mogły mieć informacje na temat tego zdarzenia lub bezpośredni z nim związek. Wszyscy byli nietrzeźwi.

reklama

Następnie śledczy pracujący nad tą sprawą ustalili i przesłuchali świadków. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie jednemu z zatrzymanych zarzutu zabójstwa. 38-latek był już wcześniej karany, między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Olecku, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie, sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Zgodnie z kodeksem karnym za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Rzeźbiarz wbił siekierę w głowę fotografa. Zaskakujący finał sprawy