-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ważny polityk PiS: będziemy musieli wzmocnić siły na odcinku granicy z Kaliningradem

WiadomościWażny polityk PiS: będziemy musieli wzmocnić siły na odcinku granicy z Kaliningradem

Będziemy musieli wzmocnić nasze siły na odcinku granicy z Kaliningradem, być może wybudować podobne umocnienia graniczne, jakie są w tej chwili na odcinku polsko-białoruskim – mówił sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski. Chodzi o to, aby wojna hybrydowa z użyciem migrantów nie udała się – dodał.

reklama

Sobolewski we wtorek w Programie Pierwszym Polskiego Radia został zapytany, czy szykuje się kolejny szturm migrantów na polską granicę, tym razem z Kaliningradu. Według doniesień Rosjanie ściągają tam uchodźców z Azji i Afryki.

Polityk PiS zapewnił, że Polska jest na to gotowa. „Pokazaliśmy, że szturm z Białorusi nie przyniósł spodziewanych efektów, przynajmniej takich jakich oczekiwali Putin i Łukaszenka. Będziemy musieli wzmocnić nasze siły na tym odcinku granicy. Też pewnie zastanowić się nad tym, aby być może wybudować podobne umocnienia graniczne, jakie są w tej chwili na odcinku polsko-białoruskim” – odpowiedział.

Amerykański żołnierz został zatrzymany w obwodzie kaliningradzkim
reklama

Jak podkreślił, musimy zrobić wszystko, aby ta wojna hybrydowa z użyciem migrantów nie udała się. „To jest badanie naszej zdolności obronnej przez Łukaszenkę i Putina i do tej pory to badanie wyszło dla nich na minus, a dla nas na plus. Zrobimy wszystko, aby tak zostało na stałe” – mówił.

Jak dodał, strona polska spodziewa się, że „też na odcinku białoruskim nie będzie spokoju”. „Już mamy sygnały, że tam też pojawiają się większe grupy” – powiedział polityk.

reklama

„Wojna hybrydowa na granicy trwa i z tego trzeba sobie zdawać sprawę, bo jest to odprysk rosyjskiej agresji na Ukrainę. Każdy kto zna rosyjską doktrynę doskonale zdaje sobie sprawę, że Ukraina jest tylko etapem pośrednim” – dodał Sobolewski.

Amerykański żołnierz został zatrzymany w obwodzie kaliningradzkim

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
B.
25 października 2022 23:51

Kaliningrad… od zawsze mamy tam bliskie osoby i prawdziwych przyjaciół… jest również wiele osób pochodzenie polskiego… piękne wystraszone dziewczęta…UWAZAM, żę powinniśmy ich wspierać – udowadniać, że Olsztyn i Kaliningrad to wciąż bliscy bracia… służyć pomocą humanitarną i przyjmować uciekinierów z armii a także osoby chore potrzebujące ratunku… Dostarczać polskie towary w tym lekarstwa… głównie powinni się tym zając prawosławni… Pamiętajcie nie wszystko jest czarne lub białe…

Popularne

Amerykański żołnierz został zatrzymany w obwodzie kaliningradzkim