1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wypadek lotniczy. Zginął 17-letni mieszkaniec Ostródy

OlsztynWypadek lotniczy. Zginął 17-letni mieszkaniec Ostródy

Szybowiec, który rozbił się w niedzielę w pobliżu podczęstochowskiego lotniska Rudniki, uległ wypadkowi krótko po starcie – wynika ze wstępnych ustaleń policji. Szybowiec runął w lesie w pobliżu lotniska, w miejscowości Kościelec. Zginął instruktor i 17-letni kursant z Ostródy.

reklama

Jak przekazała rzeczniczka częstochowskiej policji podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, wstępnie ustalono, że do wypadku doszło krótko po wyciągnięciu szybowca w powietrze przez samolot.

„Szybowiec rozbił się około 2 km od końca pasa startowego” – poinformowała. W wypadku zginął 17-letni kursant, mieszkaniec woj. warmińsko-mazurskiego, oraz 58-letni instruktor z Mazowsza. „Na miejscu pracują służby pod nadzorem prokuratora” – dodała podkomisarz.

reklama

Mł. bryg. Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie mówił wcześniej w rozmowie, że informacja o wypadku szybowca w pobliżu lotniska Rudniki dotarła do służb o godz. 12.19. „Na miejsce wysłano osiem zastępów ratowniczo-gaśniczych. Po dotarciu do wraku szybowca i wydobyciu z niego poszkodowanych osób zostały one przekazane przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Niestety lekarz stwierdził zgon tych osób” – powiedział.

60-letni kierowca busa chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną uderzył w przydrożne drzewo

Okoliczności wypadku będą ustalali przedstawiciele prokuratury, policji oraz Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

reklama

źródło: PAP , fot, KMP Częstochowa

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tyle w temacie
24 października 2022 11:34

Gdyby pambuk chciał żeby człowiek latał to dałby mu skrzydła

Popularne

Olsztyn. 35-letnia kobieta potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych