fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

Średniowieczny zamek na Mazurach wystawiony na sprzedaż

KętrzynŚredniowieczny zamek na Mazurach wystawiony na sprzedaż

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Na sprzedaż został wystawiony średniowieczny zamek krzyżacki w Barcianach. Właściciel chciałby za niego 8 milionów złotych, ale można się targować.

8 milionów za zamek krzyżacki

reklama

Na portalu Propertynews.pl pojawiła się nietypowa oferta. Na sprzedaż wystawiono średniowieczny zamek krzyżacki w Barcianach w powiecie kętrzyńskim w województwie warmińsko-mazurskim. Właściciel oczekuje za niego 8 milionów złotych, ale zaznaczył, że jest gotowy negocjować.

Miejsce jest atrakcyjne pod względem możliwości inwestycyjnych: można tu stworzyć hotel, organizować konferencje i wydarzenia kulturalne, sportowe lub wykorzystać je do celów rekreacyjnych.

reklama

Szczególnym atutem jest wchodzące w zakres oferty jezioro, przez które można popłynąć do centrum Barcian. Aktualnie zbiornik wodny jest nieco zarośnięty, ale można go oczyścić.

Zamek w Barcianach

Zamek w Barcianach jest zamkiem krzyżackim, powstałym w XIV wieku w stylu gotyckim. Najprawdopodobniej budowa rozpoczęła się jeszcze przed 1380 rokiem, a zakończyła na początku XV wieku.

Metamorfoza w Olsztynie przy ul. Głowackiego. Wiemy co tu powstanie
reklama

Do końca istnienia państwa zakonu krzyżackiego, czyli do sekularyzacji Prus w 1525 roku, był siedzibą prokuratora. Od 1533 roku stanowił rezydencję starostów, a przez ponad wiek w latach 1842-1945 miał prywatnych właścicieli.

Po zakończeniu drugiej wojny światowej stał się siedzibą Państwowego Gospodarstwa Rolnego: pomieszczenia w skrzydle wschodnim przekształcono w mieszkania dla pracowników, w przyziemiu zorganizowano stołówkę.

Od 2000 roku zamek w Barcianach ma prywatnego właściciela.
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama