16 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Średniowieczny zamek na Mazurach wystawiony na sprzedaż

KętrzynŚredniowieczny zamek na Mazurach wystawiony na sprzedaż

Na sprzedaż został wystawiony średniowieczny zamek krzyżacki w Barcianach. Właściciel chciałby za niego 8 milionów złotych, ale można się targować.

reklama

8 milionów za zamek krzyżacki

Na portalu Propertynews.pl pojawiła się nietypowa oferta. Na sprzedaż wystawiono średniowieczny zamek krzyżacki w Barcianach w powiecie kętrzyńskim w województwie warmińsko-mazurskim. Właściciel oczekuje za niego 8 milionów złotych, ale zaznaczył, że jest gotowy negocjować.

Miejsce jest atrakcyjne pod względem możliwości inwestycyjnych: można tu stworzyć hotel, organizować konferencje i wydarzenia kulturalne, sportowe lub wykorzystać je do celów rekreacyjnych.

reklama

Szczególnym atutem jest wchodzące w zakres oferty jezioro, przez które można popłynąć do centrum Barcian. Aktualnie zbiornik wodny jest nieco zarośnięty, ale można go oczyścić.

Zamek w Barcianach

Zamek w Barcianach jest zamkiem krzyżackim, powstałym w XIV wieku w stylu gotyckim. Najprawdopodobniej budowa rozpoczęła się jeszcze przed 1380 rokiem, a zakończyła na początku XV wieku.

Do końca istnienia państwa zakonu krzyżackiego, czyli do sekularyzacji Prus w 1525 roku, był siedzibą prokuratora. Od 1533 roku stanowił rezydencję starostów, a przez ponad wiek w latach 1842-1945 miał prywatnych właścicieli.

reklama

Po zakończeniu drugiej wojny światowej stał się siedzibą Państwowego Gospodarstwa Rolnego: pomieszczenia w skrzydle wschodnim przekształcono w mieszkania dla pracowników, w przyziemiu zorganizowano stołówkę.

Od 2000 roku zamek w Barcianach ma prywatnego właściciela.
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
babcia
19 października 2022 11:00

Kupił za grosze, sprzedaje za miliony. A zamek popada w ruinę bo nic nie robi.

Obajtek
19 października 2022 08:02

Biere

Polecane
Ogłoszenia