-0 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Remont drogi wojewódzkiej nr 527 za 41 mln zł

OlsztynRemont drogi wojewódzkiej nr 527 za 41 mln zł

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego podpisał umowę na remont i rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 527 na odcinku granica województwa – Kwietniewo. Umowa opiewa na 41 mln zł – poinformował Urząd Marszałkowski w Olsztynie.

reklama

Urząd Marszałkowski w Olsztynie podał, że droga wojewódzka 527 jest strategiczną trasą w zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Dlatego będący w złym stanie technicznym odcinek tej trasy z Kwietniewa do granicy województwa zostanie wyremontowany; m.in. wzmocniona ma być nośność drogi, przebudowane skrzyżowania i obiekty inżynieryjne.

Całkowita wartość remontu ma przekroczyć 41 mln zł, z czego blisko 28,5 mln zł to dofinansowanie z budżetu państwa, a ponad 12,7 mln zł stanowią środki z budżetu województwa. „Do remontu jednego kilometra drogi samorząd województwa dokłada ze swojego budżetu ponad 2 mln. To są naprawdę bardzo duże pieniądze, ale potrzebujemy dobrych dróg w naszym regionie, byśmy mogli mówić o prawidłowym rozwoju” – stwierdził wicemarszałek Miron Sycz.

Dotacje w ramach programu „Pokonać bezdomność” 2023
reklama

Marszałek Gustaw Marek Brzezin zaznaczył, że na Warmii, Mazurach i Powiślu jest ponad 1,8 tys. km dróg wojewódzkich. „Tak naprawdę to dopiero jedna trzecia z nich jest zmodernizowana bądź na nowo wybudowana. Przed nami zatem dużo działań i potrzeb. Przy każdej perspektywie unijnej zabezpieczamy około 1 mld zł na tego typu inwestycje drogowe i podobnie jest z przyszłym okresem programowania” – podkreślił Brzezin.

Zakończenie rozbudowy drogi planowane jest na czerwiec 2024 roku. Wykonawcą robót budowlanych jest Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych STRZELBUD Sp. z o.o. z Kwidzyna.

reklama

Trwa modernizacja drogi wojewódzkiej 527 na odcinku Olsztyn – Łukta, której łączny koszt wynosi ponad 100 mln zł, w tym 87,4 mln zł z funduszy unijnych. Zarząd województwa w połowie sierpnia br. zatwierdził również finansowanie modernizacji tej drogi na trasie Morąg – Łukta (odcinki Morąg – Bramka oraz Florczaki – Łukta). Remont 12-kilometrowego szlaku pochłonie ok. 82 mln zł, z czego niemal 70 mln zł stanowią środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Maluch Plus w nowej odsłonie

źróło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Budżet Olsztyna na 2023 bez podwyżek dla pracowników i wkładu własnego na duże inwestycje