23 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Remont drogi wojewódzkiej nr 527 za 41 mln zł

OlsztynRemont drogi wojewódzkiej nr 527 za 41 mln zł

Podpisano umowę na remont i rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 527 na odcinku granica województwa – Kwietniewo. Całkowita wartość remontu to przeszło 41 mln zł, z czego prawie 28,5 mln zł to dofinansowanie z budżetu państwa, a ponad 12,7 mln zł stanowią środki z budżetu województwa – poinformował Urząd Marszałkowski w Olsztynie.

reklama

Zachodnia część województwa warmińsko-mazurskiego posiada strategiczną drogę wojewódzką 527. Odcinek tej trasy z Kwietniewa do granicy województwa, który jest w złym stanie technicznym zostanie poddany remontowi. W ramach prac zostanie wzmocniona nośność drogi, przebudowane skrzyżowania i obiekty inżynieryjne – przekazał Urząd Marszałkowski w Olsztynie.

Remont tej drogi to duże przedsięwzięcie, które będą realizować przez kilka najbliższych lat. Podpisanie umowy to krok naprzód w drodze do ich zakończenia. Wicemarszałek Miron Sycz stwierdził, że przy remoncie jednego kilometra drogi samorząd województwa dołoży z własnego budzetu ponad 2 mln zł. Marszałek Gustaw Marek Brzezin zaznaczył, że na Warmii, Mazurach i Powiślu znajduje się ponad 1,8 tys. km dróg wojewódzkich, z których zmodenizowano bądź na nowo wybudowano jedynie jedną trzecią.

reklama

Firma Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych STRZELBUD Sp. z o.o. z Kwidzyna jest wykonawcą robót budowlanych. Zakończenie rozbudowy drogi zaplanowano na czerwiec 2024 roku. Obecnie w trakcie jest też modernizacja drogi wojewódzkiej 527 na odcinku Olsztyn – Łukta. Za obie inwestycje odpowiada województwo warmińsko-mazurskie.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia