fbpx
1 C
Olsztyn
poniedziałek, 28 listopada, 2022
reklama

Od poniedziałku zakaz drogowych przewozów towarowych do Rosji

KrajOd poniedziałku zakaz drogowych przewozów towarowych do Rosji

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Od 10 października wprowadzony zostanie zakaz międzynarodowego przewozu drogowego towarów przez terytorium Rosji dla firm transportowych z krajów UE, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej i Norwegii – poinformował w piątek resort infrastruktury. Od zakazu przewidziano wyjątki.

„Zgodnie z postanowieniem Rządu Federacji Rosyjskiej wprowadzony zostanie zakaz międzynarodowego przewozu drogowego towarów przez terytorium Federacji Rosyjskiej dla firm transportowych z krajów UE, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Norwegii” – poinformowano w komunikacie Ministerstwa Infrastruktury.

Zakaz dotyczy realizacji przewozów dwustronnych, tranzytowych oraz przewozów z lub na terytorium państwa trzeciego.

Jeśli pojazd należący do przewoźnika z jednego z państw objętych zakazem w dniu wejścia w życie postanowienia będzie znajdował się na terenie Rosji, powinien opuścić terytorium tego państwa w ciągu siedmiu dni, czyli najpóźniej do 17 października 2022 r.

Prezyden Duda: "całą winę ponosi strona rosyjska". Są nowe zdjęcia z miejsca wybuchu

Jak wskazano w komunikacie resortu infrastruktury, od zakazu wprowadzono wyjątki, które dotyczą przewozów pocztowych, przewozów do i z Obwodu Kaliningradzkiego oraz przewozów towarów określonych w specjalnym wykazie władz rosyjskich.

W wykazie tym znalazły się m.in takie towary jak mięso i podroby, produkty mleczarskie, wyroby cukiernicze, napoje alkoholowe i bezalkoholowe, tytoń, produkty farmaceutyczne, tworzywa sztuczne, środki antykoncepcyjne, zegarki czy maszyny i urządzenia elektryczne.

Resort infrastruktury podał też, że ilość paliwa znajdującego się w zbiornikach pojazdów, przy wyjeździe z terytorium Federacji Rosyjskiej nie powinna przekraczać 200 litrów. 

źróło: PAP

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze