fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 7 grudnia, 2022
reklama

Jechał za szybko na ul Warszawskiej, stracił prawo jazdy

WiadomościJechał za szybko na ul Warszawskiej, stracił prawo jazdy

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Według obowiązujących przepisów, kierowca, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety, wciąż wiele osób jeździ zbyt szybko. Policjanci apelują o „zdjęcie nogi z gazu”.

Od maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego. Zgodnie z nimi, kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Policjanci wciąż zatrzymują piratów drogowych, którzy rażąco łamią prawo, stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

Handlarz gadami prawomocnie skazany za znęcanie się nad zwierzętami

Wczoraj (05.07) o godz. 20:30 na ul. Warszawskiej policjanci olsztyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli volvo, którego kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. 55-latek stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym.

Policja apeluje o „zdjęcie nogi z gazu” i spokojniejszą jazdę. Przekraczając prędkość narażamy bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu.

reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze