-1 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jechał za szybko na ul Warszawskiej, stracił prawo jazdy

WiadomościJechał za szybko na ul Warszawskiej, stracił prawo jazdy

Według obowiązujących przepisów, kierowca, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety, wciąż wiele osób jeździ zbyt szybko. Policjanci apelują o „zdjęcie nogi z gazu”.

reklama

Od maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego. Zgodnie z nimi, kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Policjanci wciąż zatrzymują piratów drogowych, którzy rażąco łamią prawo, stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Olsztynie
reklama

Wczoraj (05.07) o godz. 20:30 na ul. Warszawskiej policjanci olsztyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli volvo, którego kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. 55-latek stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym.

Policja apeluje o „zdjęcie nogi z gazu” i spokojniejszą jazdę. Przekraczając prędkość narażamy bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Łukasz Stukan
7 lipca 2016 17:03

Warszawska – 2 pasy, każde przejście praktycznie ze światłami. 70 oczywiście nie można tam zrobić, bo hajsy by się z mandatów nie zgadzały. Dymanie kierowcy to chyba zbyt lukratywne określenie

Emil Ruszkul
7 lipca 2016 14:41

A kto zabierze prawko dla tego milicjanta, co omijał inne samochody, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych koło dworca, celem ustąpienia im pierwszeństwa?

Popularne
Ogłoszenia
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Olsztynie
Senator Lidia Staroń odpowiada na pytania: dziedziczenie i spadek (Poradnik cz. 1)