fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 26 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Bezpieczniej dla rowerzystów na skrzyżowaniu Sielskiej z Schumana

Wiadomości Bezpieczniej dla rowerzystów na skrzyżowaniu Sielskiej z Schumana

Jeszcze łatwiej i bezpieczniej można teraz dojechać nad najpopularniejsze olsztyńskie akweny: Ukiel i Długie. Zmiany są na skrzyżowaniu Sielskiej z Schumana.

Na wniosek Oficera Rowerowego i Decyzją Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na skrzyżowaniu Sielskiej z Schumana drogowcy wyznaczyli bowiem przejazdy dla rowerzystów prowadzące przez wszystkie jezdnie. Aby zaakcentować nowe rozwiązanie zastosowano tam czerwoną barwę nawierzchni.

– W dni wolne od pracy rowerzyści z największych osiedli tłumnie korzystają z trasy prowadzącej nad jeziora i w stronę Lasu Miejskiego – wyjaśnia oficer rowerowy, Mirosław Arczak. – Stąd konieczność zapewnienia jak najlepszych warunków do jazdy.

W poprzednich latach pojawiła się asfaltowa droga dla rowerów wzdłuż ul. Armii Krajowej wraz z możliwością przejazdu przez ul. Jagiellończyka i bez trudu można tam teraz zobaczyć wielu użytkowników.

–  Do wprowadzenia prostego i taniego  rozwiązania polegającego na zmianie fragmentu przejść dla pieszych w przejazdy rowerowe brakowało odpowiednich przepisów – dodaje Arczak. – Te zostały znowelizowane we wrześniu 2015 i teraz nareszcie można spełniać powszechne oczekiwania użytkowników.

Przypominamy, iż na skrzyżowaniu funkcjonuje sygnalizacja świetlna i to do jej wskazań należy się stosować w pierwszej kolejności. Nowe przejazdy dla rowerzystów pozwalają na pokonanie skrzyżowania bez konieczności zejścia z roweru.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

4 KOMENTARZE

  1. Nie wiem jak można wyznaczyć przejazd rowerowy przy chodniku szerokości 50 cm. Do tego żadnego oznakowania zgodnego z kodeksem. Nawet straż miejska nie potrafiła mi powiedzieć, czy to przejście czy przejazd. Znowu coś zrobiono w oderwaniu od rzeczywistości. Nie wspomnę o przejściu wieloetapowym, którego układ uniemożliwia jazdę przez całe skrzyżowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: