9 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Bezpieczniej dla rowerzystów na skrzyżowaniu Sielskiej z Schumana

WiadomościBezpieczniej dla rowerzystów na skrzyżowaniu Sielskiej z Schumana

Jeszcze łatwiej i bezpieczniej można teraz dojechać nad najpopularniejsze olsztyńskie akweny: Ukiel i Długie. Zmiany są na skrzyżowaniu Sielskiej z Schumana.

reklama

Na wniosek Oficera Rowerowego i Decyzją Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na skrzyżowaniu Sielskiej z Schumana drogowcy wyznaczyli bowiem przejazdy dla rowerzystów prowadzące przez wszystkie jezdnie. Aby zaakcentować nowe rozwiązanie zastosowano tam czerwoną barwę nawierzchni.

– W dni wolne od pracy rowerzyści z największych osiedli tłumnie korzystają z trasy prowadzącej nad jeziora i w stronę Lasu Miejskiego – wyjaśnia oficer rowerowy, Mirosław Arczak. – Stąd konieczność zapewnienia jak najlepszych warunków do jazdy.

reklama

W poprzednich latach pojawiła się asfaltowa droga dla rowerów wzdłuż ul. Armii Krajowej wraz z możliwością przejazdu przez ul. Jagiellończyka i bez trudu można tam teraz zobaczyć wielu użytkowników.

–  Do wprowadzenia prostego i taniego  rozwiązania polegającego na zmianie fragmentu przejść dla pieszych w przejazdy rowerowe brakowało odpowiednich przepisów – dodaje Arczak. – Te zostały znowelizowane we wrześniu 2015 i teraz nareszcie można spełniać powszechne oczekiwania użytkowników.

reklama

Przypominamy, iż na skrzyżowaniu funkcjonuje sygnalizacja świetlna i to do jej wskazań należy się stosować w pierwszej kolejności. Nowe przejazdy dla rowerzystów pozwalają na pokonanie skrzyżowania bez konieczności zejścia z roweru.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Darek Sobolewski
1 lipca 2016 17:23

Najważniejsze, że oficer rowerowy znowu się wykazał… 🙂

Tmoasz Rezcyński
1 lipca 2016 15:53

Najlepiej jest jak tam sie spotka kilka rowerów i do tego pieszy

Popularne
Ogłoszenia