16 czerwca odbył się wernisaż wystawy prac Marii Milewicz-Brauer, Janiny Brauer, Anny Eymont i Joanny Milewicz.
Maria Milewicz-Brauer
Urodzona w Olsztynie, obecnie żyje i tworzy w Niemczech. Inspiracją w jej twórczości są materiały zwożone z całego świata, skarby kolekcjonowane po licznych podróżach lądowych i morskich. W swojej pracowni w Meerbusch przetwarza je po swojemu w unikatowe kompozycje, poszukując ciągle nowych form wyrazu i eksperymentując z nowymi tworzywami. Najnowsze prace to cykl transparentnych koszulek, na które składają się liczne, drobne przedmioty, jak zabawki i kosteczki, zawieszone na filigranowej konstrukcji ze zlutowanych drucików. Wystawia głównie w Polsce i Niemczech.
Janina Brauer
Urodzona w Olsztynie, obecnie mieszka w Meerbusch (Niemcy). Ukończyła z wyróżnieniem Kommunikations-Design (Wyższą Szkołę Mediów i Projektowania Graficznego w Krefeld). Tematem dyplomu obronionego z wyróżnieniem było wydanie książki Kurta Tucholskiego „Noc Walpurgii”. Obecnie żyje i tworzy w Neuss. Zajmuje się malarstwem, grafiką i ilustracją książkową.
Anna Eymont
Absolwentka Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (ASP). Po studiach wyjechała do Sydney, gdzie została wykładowcą grafiki w Sydney College of the Arts (SCA). Również w Polsce, podczas swoich częstych wizyt, była wykładowcą grafiki użytkowej na Europejskiej Akademii Sztuk (EAS) oraz w Wyższej Szkole Informatyki (WIT) w Warszawie. W 1980 roku wraz z partnerkami założyła studio reklamy i designu, które szybko znalazło się w czołówce wiodących agencji tego typu w Australii, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. W dowód uznania, w 2000 roku, została wybrana do wzięcia udziału w komisji SOCOG, decydując o wizualnej formie Olimpiady w Sydney. W ostatnich latach Anna Eymont pochłonięta jest pracą twórczą w dziedzinie malarstwa, dzieląc swoje życie pomiędzy Australię oraz Polskę. Prace zaprezentowane na wystawie w Galerii Amfilada pochodzą z cyklu „Bogowie, marzenia, sny…”.
Joanna Milewicz
Urodzona w Olsztynie, studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego i w pracowni tkaniny Zbigniewa Gostomskiego w 1982 roku. Uprawia malarstwo z instalacją, a także projektuje wydawnictwa, okładki płyt i plakaty teatralne. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Obecnie zajmuje się krytyką polityczno-społeczną, „pisząc” obrazy będące komentarzami do otaczającej rzeczywistości.
Wystawa potrwa do 10 lipca.
WSTĘP WOLNY