fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Proponował pracę. Oszust oszukał 81 osób

Wiadomości Proponował pracę. Oszust oszukał 81 osób

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa prowadzona przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. 38-letni Mariusz K. podszywał się pod inne osoby i proponował pokrzywdzonym prace chałupnicze. Przed rozpoczęciem współpracy mieli oni wpłacić niewielkie sumy na podane przez niego konto. Podejrzany oszukał w ten sposób 81 osób na łączną kwotę 3560 złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą pod nadzorem prokuratury prowadzili śledztwo dotyczące szeregu oszustw jakie miały miejsce w okresie od kwietnia 2013 roku do sierpnia 2014 roku. Według ustaleń funkcjonariuszy, Mariusz K. podszywał się pod inne osoby oraz firmy i oferował pokrzywdzonym prace chałupnicze. Przed podjęciem pracy należało jedynie wpłacić niewielką sumę pieniędzy na podane przez niego konto. Miały one być zaliczką na poczet materiałów niezbędnych do wykonania zlecenia. Kwoty wahały się od 25 do 55 złotych.
Osoby decydujące się na wykonanie przelewu traciły swoje pieniądze. Kontakt z mężczyzną się urywał.
38-latek oszukał w ten sposób 81 osób na łączną kwotę 3650 zł. Działał w warunkach tzw. „recydywy”- był już wcześniej skazany za podobne przestępstwa.

Mariuszowi K. grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x