3 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 lutego, 2024
reklama

Od 5 lat ścigał go Interpol. Stworzył siatkę powiązań z białoruskim półświatkiem

OstródaOd 5 lat ścigał go Interpol. Stworzył siatkę powiązań z białoruskim półświatkiem

Podwójne obywatelstwo mu nie pomogło… Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali 57-letniego obcokrajowca. Mężczyzna z podwójnym obywatelstwem Rumunii i Mołdawii poszukiwany był przez polski wymiar sprawiedliwości za przemyt. W dodatku od 5 lat ścigał go INTERPOL.

reklama

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach ustalili, że 57-latek zajmuje się przemytem białoruskich papierosów. Założył fikcyjne firmy i prowadził nielegalną działalność wspólnie z 8 mieszkańcami powiatu ostródzkiego, którzy zostali zatrzymani do sprawy 6 kwietnia br. Pod przykrywką nielegalnych firm, wozili ciężarówkami pod torfem wyroby tytoniowe z białoruską akcyzą.

Od 5 lat ścigał go Interpol. Stworzył siatkę powiązań z białoruskim półświatkiem przemyt Ostróda, Wiadomości

Dzisiaj podejrzany w Ośrodku Zamiejscowym Prokuratury Rejonowej w Ostródzie z siedzibą w Morągu usłyszał zarzuty sprowadzania z terytorium Białorusi do Polski oraz przewożenia wewnątrz kraju wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Grozi mu kara grzywny.

reklama
Od 5 lat ścigał go Interpol. Stworzył siatkę powiązań z białoruskim półświatkiem przemyt Ostróda, Wiadomości

Okazało się, że nie tylko polski wymiar sprawiedliwości poszukiwał mężczyznę. 57-latka mieszkającego w powiecie wejherowskim ścigał od 5 lat również INTERPOL. Poszukiwany był za spowodowanie wypadku w Mołdawii ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Decyzją mołdawskiego sądu najbliższe 5 lat spędzi w areszcie.

źródło: SG

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia