-2 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Na trzy miesiące trafił do aresztu 47-letni mężczyzna z Olsztyna za handel opałem

OlsztynNa trzy miesiące trafił do aresztu 47-letni mężczyzna z Olsztyna za handel...

Na trzy miesiące trafił do aresztu 47-letni mężczyzna z Olsztyna, który w internecie podszywał się pod firmę handlującą opałem. Mężczyzna od kilku osób przyjął zaliczki na pellet i ekogroszek, ale wpłacający nie otrzymali zamówionego towaru.

reklama

Oficer prasowy olsztyńskiej policji Rafał Prokopczyk poinformował, że 47-letni mieszkaniec Olsztyna podszywając się pod firmę handlującą opałem oferował m.in. pellet i ekogroszek po atrakcyjnych cenach.

„Klienci, którzy mieszkają w całym kraju, po wpłaceniu zaliczek zamówionego towaru nigdy nie otrzymali” – poinformował policjant. Dodał, że pokrzywdzeni wpłacali różne kwoty oszustowi, jedna z pokrzywdzonych osób ponad 8 tys. zł, inna – ponad 10 tys. zł – oszustowi uwierzyło kilka osób.

reklama

Oszusta wytropili policjanci z Wydziału dw. Z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Zatrzymali go w pobliżu jego domu. Prokopczyk podał, że 47-latek przyznał się do fałszywej sprzedaży opału.

Policjanci z Olsztyna zatrzymali 37-latka. Był poszukiwany listem gończym przez kilkadziesiąt jednostek Policji

„Sprawa ma charakter rozwojowy, śledczy badają powiązania mężczyzny z innymi sprawami o podobnym charakterze” – powiedział Prokopczyk i dodał, że oszust działał w warunkach tzw. recydywy, przez co zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić nawet 12 lat więzienia. Sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Karol P. i Paweł Ł. wyłudzili pod Olsztynem nieruchomość o wartości miliona złotych

Oszustwo miłosne na 300 tysięcy złotych w Olsztynie