-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Tragiczny finał pożaru w budynku mieszkalnym

DziałdowoTragiczny finał pożaru w budynku mieszkalnym

W ubiegłym tygodniu, strażacy z powiatu działdowskiego wyjeżdżali do akcji łącznie 17 razy. Większość ze zdarzeń, bo aż 14 to miejscowe zagrożenia. Zaledwie trzy interwencje ze wszystkich to pożary.

reklama

Niestety jeden z nich okazał się tragiczny w skutkach. Płomienie pojawiły się w jednym z domów w miejscowości Wierzbowo. Strażacy zostali zadysponowani do pożaru 26.09.2022r. około godziny 2:20. Po dojechaniu na miejsce, zastępy zastały mocno rozwinięty pożar, obejmujący cały dach i ponad połowę budynku. Niestety w trakcie działań gaśniczych i prowadzonego przeszukiwania pomieszczeń odnaleziono ciało mężczyzny, który w wyniku odniesionych obrażeń nie przeżył.

Tragiczny finał pożaru w budynku mieszkalnym pożar Działdowo, Wiadomości

Strażacy podejmowali również interwencje m. in. 24.09.2022 r. przy wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Myślęta, w wyniku którego dwie osoby poszkodowane po udzielonej pomocy na miejscu zdarzenia przez strażaków i zespół ratownictwa medycznego, zostały przetransportowane do szpitala. W niedzielę 25.09.2022 r., poza wcześniej wspomnianym nocnym pożarem, strażacy dwukrotnie pomagali przy zdarzeniach drogowych. Jedno z nich to wypadek samochodu osobowego w miejscowości Kisiny, gdzie po uderzeniu w drzewo, kierowca pojazdu z urazem nogi trafił do szpitala. W Niechłoninie pomoc udzielana była dwóm osobom jadącym na motocyklu. W wyniku przewrócenia jednośladu, jeden z podróżujących ucierpiał i również z urazem nogi poddany został dalszej hospitalizacji.

W nocy spalił się dach budynku, w którym mieszkało sześć rodzin
reklama

Od początku roku, strażacy w powiecie działdowskim wyjeżdżali do akcji już 947 razy.

reklama

źródło: KP PSP Działdowo

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

72-letni mężczyzna ma poparzoną twarz i klatkę piersiową