fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 6 grudnia, 2022
reklama

Biedronka otworzyła magazyn w Stawigudzie. Zatrudnienie znajdzie tutaj 600 osób

OlsztynBiedronka otworzyła magazyn w Stawigudzie. Zatrudnienie znajdzie tutaj 600 osób

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Od 27 września system logistyczny Biedronki ma już 17 centrów dystrybucji. Najnowocześniejszy i największy magazyn sieci powstał w Stawigudzie koło Olsztyna i docelowo może obsługiwać nawet 250 sklepów w północno-wschodniej części kraju. Magazyn realizuje już pierwsze dostawy do wybranych sklepów.

Centrum dystrybucyjne w Stawigudzie, umiejscowione na malowniczym warmińskim wzgórzu, w pobliżu ważnych węzłów dróg ekspresowych S51 i S7, to świetny punkt dla prowadzenia operacji logistycznych w północno-wschodniej części Polski. Finalna powierzchnia budynków wynosi ponad 35 tys. metrów kwadratowych, a sam magazyn wyposażony jest w najnowocześniejsze technologie zarządzania zapasami, inteligentne systemy oświetlenia czy ekologiczne rozwiązania zmniejszające wpływ na środowisko.

„Otwarcie tego magazynu to dla nas ważny moment, poprzedzony miesiącami wytężonej pracy. Z perspektywy sieci nastawionej na dynamiczny rozwój, warunki logistyczne są kluczowe i mają wpływ na optymalizację wielu procesów, których beneficjentami są wszyscy – począwszy od klientów, przez naszych pracowników, aż po środowisko. Otwarcie centrum dystrybucyjnego w tej części Polski pozwoli nam na redukcję średniego dystansu pokonywanego w trakcie dostaw do obsługiwanych sklepów o ponad 30%” – mówi Wojciech Józefowski, dyrektor logistyki sieci Biedronka.

Badanie: spowolnienie na rynku pracy ma charakter ogólnoświatowy
Biedronka otworzyła magazyn w Stawigudzie. Zatrudnienie znajdzie tutaj 600 osób praca Olsztyn, Wiadomości

Na wyposażeniu centrum dystrybucyjnego znalazło się blisko 200 wózków widłowych z bezobsługowymi bateriami litowo-jonowymi, 175 pojazdów ciężarowych, a także 1000 kontenerów chłodniczych. Dzięki zastosowaniu najnowszego systemu zarządzania magazynem SAP EWM centrum będzie mogło obsłużyć nawet 250 sklepów i wysyłać codziennie ponad 6000 palet. We wrześniu podpisana została umowa na montaż ponad 1700 paneli fotowoltaicznych na dachu magazynu, o wydajności 600 kWp.

„Nasze centrum dystrybucyjne w Stawigudzie to oprócz imponujących liczb przede wszystkim ludzie. Jestem przekonany, że stworzony przez nas zespół dzielnie stawi czoła codziennym wyzwaniom” opowiada Przemysław Bryk, dyrektor centrum dystrybucyjnego w Stawigudzie.

Biedronka otworzyła magazyn w Stawigudzie. Zatrudnienie znajdzie tutaj 600 osób praca Olsztyn, Wiadomości

Na liczącej prawie 14 hektarów działce, oprócz budynków centrum dystrybucyjnego umiejscowione zostały również łąki kwietne oraz insektownik, stanowiący schronienie dla takich zapylaczy jak np. pszczoła murarka.

Dyrekcja ratusza wypłacała sobie przez 13 lat specjalny dodatek? Pracownicy Urzędu Miasta w Sejmie

Magazyn w Stawigudzie będzie nie tylko istotnym elementem sieci logistycznej Biedronki, ale także wsparciem dla rynku pracy w regionie, w którym bezrobocie sięga 7,5%2. Zatrudnienie znajdzie tutaj około 600 osób, czyniąc to centrum dystrybucyjne Biedronki jednym z największych pracodawców w regionie.

Budowa centrum dystrybucyjnego w Stawigudzie rozpoczęła się w lipcu 2021 r. i zakończyła się niewiele ponad rok później – we wrześniu 2022 r. Głównym wykonawcą prac była firma FUSTE.

System logistyczny Biedronki oparty jest na 17 centrach dystrybucyjnych, o łącznej powierzchni magazynowej prawie 450 000 m2, zlokalizowanych tak, aby zapewnić efektywny łańcuch dostaw do prawie 3300 sklepów na terenie całego kraju.

źródło: Biedronka

reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze