fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Chcesz kupić “czarne złoto”? MPEC Olsztyn otwiera licytację węgla z Kazachstanu

OlsztynChcesz kupić "czarne złoto"? MPEC Olsztyn otwiera licytację węgla z Kazachstanu

Łącznie 300 ton materiału opałowego będzie można kupić na aukcji, którą zorganizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Licytacja odbędzie się w piątek (23 września) na specjalnej, internetowej platformie.

reklama

W wielu olsztyńskich spółdzielniach mieszkaniowych oraz wspólnotach są już ciepłe kaloryfery. Swoje piece uruchamiają także mieszkańcy domków jednorodzinnych.

Sytuacja na rynku materiałów do ogrzewania jest w tym roku wyjątkowo skomplikowana. Wskutek rosyjskiego ataku na Ukrainę i sankcji nałożonych na agresora, pozyskanie surowca jest znacznie trudniejsze, a ceny niezwykle wysokie.

reklama

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie zgromadziło już znaczny zapas materiałów opałowych, niezbędnych do świadczenia usług w okresie grzewczym. Pozyskany przez spółkę węgiel kamienny z Kazachstanu charakteryzuje się wysoką kalorycznością i odpowiednimi parametrami. Po odpowiednim odsianiu do postaci groszku może być stosowany w domowych piecach.

Wiadomo kiedy ruszy gigantyczna spalarnia śmieci w Olsztynie. Było duże opóźnienie

– Groszek będzie można zakupić w aukcjach, które będą odbywać za pośrednictwem portalu internetowego – informuje prezes MPEC, Konrad Nowak. – W każdej aukcji będzie można nabyć jednorazowo pięć ton groszku.

reklama

Przychód ze sprzedaży częściowo pozwoli na pokrycie kredytów, które w czerwcu MPEC zaciągnął na zakup paliw niezbędnych do zapewnienia odpowiedniej ilości ciepła w sezonie grzewczym 2022/2023.

Aukcje odbędą się na portalu eB2B w piątek (23 września) w godzinach 9:00-13:00, do wyczerpania towaru. Cena wywoławcza pięciu ton groszku to 12,3 tys. złotych.

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
23 września 2022 08:09

Nie ma jak Polak zarabia na krzywdzie drugiego, porażka, jak ludzie będą kupować i se podnoś ok c cenę to są debilami!!!

Anonimowo
22 września 2022 18:28

17 stopni dla ludzi więc materiału za dużo tragedia 2 tyg temu płakali że im brakuje

Polecane
Ogłoszenia

Wiadomo kiedy ruszy gigantyczna spalarnia śmieci w Olsztynie. Było duże opóźnienie

Gigantyczna inwestycja Orlenu w Kętrzynie za 850 mln zł
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji