18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Chcesz kupić “czarne złoto”? MPEC Olsztyn otwiera licytację węgla z Kazachstanu

OlsztynChcesz kupić "czarne złoto"? MPEC Olsztyn otwiera licytację węgla z Kazachstanu

Łącznie 300 ton materiału opałowego będzie można kupić na aukcji, którą zorganizuje Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Licytacja odbędzie się w piątek (23 września) na specjalnej, internetowej platformie.

reklama

W wielu olsztyńskich spółdzielniach mieszkaniowych oraz wspólnotach są już ciepłe kaloryfery. Swoje piece uruchamiają także mieszkańcy domków jednorodzinnych.

Sytuacja na rynku materiałów do ogrzewania jest w tym roku wyjątkowo skomplikowana. Wskutek rosyjskiego ataku na Ukrainę i sankcji nałożonych na agresora, pozyskanie surowca jest znacznie trudniejsze, a ceny niezwykle wysokie.

reklama

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie zgromadziło już znaczny zapas materiałów opałowych, niezbędnych do świadczenia usług w okresie grzewczym. Pozyskany przez spółkę węgiel kamienny z Kazachstanu charakteryzuje się wysoką kalorycznością i odpowiednimi parametrami. Po odpowiednim odsianiu do postaci groszku może być stosowany w domowych piecach.

– Groszek będzie można zakupić w aukcjach, które będą odbywać za pośrednictwem portalu internetowego – informuje prezes MPEC, Konrad Nowak. – W każdej aukcji będzie można nabyć jednorazowo pięć ton groszku.

Przychód ze sprzedaży częściowo pozwoli na pokrycie kredytów, które w czerwcu MPEC zaciągnął na zakup paliw niezbędnych do zapewnienia odpowiedniej ilości ciepła w sezonie grzewczym 2022/2023.

reklama

Aukcje odbędą się na portalu eB2B w piątek (23 września) w godzinach 9:00-13:00, do wyczerpania towaru. Cena wywoławcza pięciu ton groszku to 12,3 tys. złotych.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
23 września 2022 08:09

Nie ma jak Polak zarabia na krzywdzie drugiego, porażka, jak ludzie będą kupować i se podnoś ok c cenę to są debilami!!!

Anonimowo
22 września 2022 18:28

17 stopni dla ludzi więc materiału za dużo tragedia 2 tyg temu płakali że im brakuje

Polecane