8 C
Olsztyn
sobota, 1 października, 2022
reklama

Inwestycja w nieruchomości komercyjne – na czym to polega?

Materiał zewnętrznyInwestycja w nieruchomości komercyjne - na czym to polega?
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Inwestycja w nieruchomości komercyjne może przynosić nie tylko atrakcyjne, ale również regularne zyski. Na czym to polega? Od czego zależy opłacalność? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czym są nieruchomości komercyjne?

reklama

Nieruchomości komercyjne nie są w żaden sposób uregulowane prawnie, jednak warto mieć świadomość, że zalicza się do nich obiekty, które nie są zamieszkiwane, a ich przeznaczeniem jest prowadzenie działalności gospodarczej. Klasyfikować je można jako lokale użytkowe i usługowe, biura, magazyny, czy całe budynki, np. galerie handlowe, biurowce, itp.

Formy inwestowania w nieruchomości komercyjne

Na czym polega inwestowanie w nieruchomości komercyjne? Otóż, jest to inwestycja polegająca na zakupie nieruchomości komercyjne w celu czerpania zysku z jej najmu. Wyróżnia się w tym przypadku 2 podstawowe formy inwestowania, a mianowicie:

reklama

– zakup już wynajmowanego lokalu, co jest bardzo wygodny rozwiązaniem, ponieważ inwestor nie musi samodzielnie szukać najemcy. Kontynuuje bowiem podpisaną dotychczas umowę, dzięki czemu w prosty sposób można obliczyć rentowność inwestycji. Oczywiście w każdej chwili istnieje również możliwość renegocjacji dotychczasowej umowy;

Sprawdziliśmy zaawansowanie prac przy dwóch największych inwestycjach Olsztyna

– zakup pustego lokalu komercyjnego oraz jego samodzielną komercjalizację, co wymaga nie tylko poszukiwania najemców, ale może również wiązać się z koniecznością przeprowadzenia remontu w obiekcie w celu jego dostosowania do potrzeb nowych dzierżawców.

reklama

W tym miejscu należy podkreślić, że inwestycja w nieruchomości komercyjne może charakteryzować się różnym progiem wejścia, czyli wymaganym kapitałem. Wynika to z faktu, że tańszy jest z reguły zakup pojedynczego lokalu na wynajem niż nabycie całego budynku.

Od czego zależy opłacalność inwestycji w nieruchomości komercyjne?

Jak wspomniano we wstępie inwestycja w nieruchomości komercyjne może być naprawdę opłacalna. Od czego zależy wysokość uzyskiwanych zysków? Przede wszystkim od odpowiedniego doboru nieruchomości, która ma zostać zakupiona w celu czerpania zysku z najmu. Wybór ułatwia analiza rynku nieruchomości, dzięki której można przeanalizować możliwe scenariusze inwestycyjne, czy rozwiązania, z których korzysta konkurencja. Jakie aspekty wpływają na rentowność inwestycji w nieruchomość komercyjną? Przede wszystkim jej lokalizacja, którą należy rozpatrywać pod kątem konkretnych najemców. W efekcie obiekt zlokalizowany na obrzeżach miasta zainteresuje najemców z branży logistycznej, czy produkcyjnej, a lokale w centrum przeznaczone są z reguły pod działalność usługową, czy handlową. Kolejnym ważnym elementem jest stan techniczny nieruchomości, ponieważ konieczność przeprowadzenia remontu generuje dodatkowe koszty. Warto również zwrócić uwagę na to, czy obiekt jest przystosowany do danego typu działalności, np. posiada odpowiednią wentylację.

Dlaczego? Stawiguda chce formalnego powołania dwóch nowych wsi

Podsumowując należy stwierdzić, że inwestycja w nieruchomości komercyjne może być naprawdę opłacalna. Przed ich zakupem warto jednak przeprowadzić analizę lokalnego rynku nieruchomości, co pozwoli wybrać odpowiedni obiekt.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama