13 C
Olsztyn
wtorek, 27 września, 2022
reklama

O surowych konsekwencjach łamania przepisów przekonał się kierujący audi na ul. Sielskiej

OlsztynO surowych konsekwencjach łamania przepisów przekonał się kierujący audi na ul. Sielskiej
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Przypominamy o zmianach w taryfikatorze obowiązujących od 17 września 2022 roku. O surowych konsekwencjach łamania przepisów przekonał się pewien kierujący osobowym audi. 29-latek nie dość, że nie wybrał się w podróż mimo braku prawa jazdy, to postanowił również ominąć inny pojazd w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

reklama

W środę (21.09.2022) policjanci z olsztyńskiej drogówki na ul. Sielskiej zauważyli audi, którego kierujący ominął inny pojazd jadący w tym samym kierunku i zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. Zgodnie z aktualnym taryfikatorem jest to wykroczenie zagrożone mandatem karnym w kwocie 1500 zł oraz 15 punktami karnymi. W przypadku tzw. recydywy kierujący będzie musiał liczyć się z mandatem w kwocie 3000 złotych. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 29-letni mieszkaniec Ostródy. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna nie miał prawa jazdy.

Ulewa uszkodziła most w Barczewku. Oddano go do użytku w ubiegłym roku

Funkcjonariusze z przeprowadzonej interwencji sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama