13 C
Olsztyn
wtorek, 27 września, 2022
reklama

Sam komendant z rzeczniczką zatrzymali domniemanych złodziei

PiszSam komendant z rzeczniczką zatrzymali domniemanych złodziei
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Komendant Powiatowy Policji z Pisza wraz z oficerem prasowym piskiej komendy wracali oznakowanym radiowozem ze służbowego spotkania. Po drodze zatrzymał ich sprzedawca jednego ze sklepów w Mrągowie informując, że przed chwilą doszło do kradzieży alkoholu, a sprawcy właśnie uciekają. Funkcjonariusze z Pisza natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali wskazane osoby, a następnie przekazali je patrolowi mrągowskiej policji, który został skierowany na miejsce.

reklama

W czwartek (08.09.2022r.) po godz. 13.00 Komendant Powiatowy Policji z Pisza, insp. Marcin Kubas, wraz z oficerem prasowym, nadkom. Anną Szypczyńską wracali ze spotkania służbowego oznakowanym radiowozem. W pewnym momencie z jednego ze sklepów w Mrągowie wybiegł sprzedawca, który zaczął machać rękoma, aby zatrzymać radiowóz. Poinformował funkcjonariuszy, że przed chwilą w jego sklepie trzech mężczyzn ukradło alkohol i uciekli.

Policjant gonił go przez parking samochodowy, następnie przez supermarket. Ukrył się między wieszakami

Komendant piskiej jednostki, wraz z oficerem prasowym, natychmiast podjęli interwencję zatrzymując wskazanych przez mężczyznę sprawców. Insp. Marcin Kubas o zdarzeniu poinformował oficera dyżurnego mrągowskiej komendy, który na miejsce wysłał patrol interwencyjny. Policjanci z Pisza przekazali miejscowym funkcjonariuszom zatrzymane osoby wskazane jako sprawcy kradzieży. Wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia mrągowscy policjanci ustalili, że zatrzymani mężczyźni ostatecznie nie dokonali kradzieży. Zaalarmowani przez sprzedawcę odłożyli natychmiast alkohol na półki i przestraszeni wybiegli ze sklepu. Sprzedawca nie zauważył, że towar pozostał w sklepie. Sądząc, że doszło do kradzieży zatrzymał przejeżdżający w pobliżu oznakowany radiowóz prosząc o pomoc. Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji Komendanta oraz oficera prasowego piskiej komendy, wskazane przez sprzedawcę osoby wytłumaczyły swoje zachowanie i cała sytuacja się wyjaśniła.

Ukradli koledze 9 tys. zł. Jeden z nich kradzionymi pieniędzmi opłacił zasądzoną mu grzywnę
reklama

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama