-3 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mężczyzna sam zadzwonił na policję, informując, że pobił żonę

WęgorzewoMężczyzna sam zadzwonił na policję, informując, że pobił żonę

Policjanci zatrzymali 58-latka, który pobił żonę. Mężczyzna sam zadzwonił na policję, informując o agresywnym zachowaniu wobec 55-latki. Jak tłumaczył zatrzymany, puściły mu emocje, ponieważ żona wypiła. Podczas interwencji mieszkaniec Węgorzewa sam miał blisko dwa i pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

reklama

W czwartek (01.09.2022r.) do oficera dyżurnego węgorzewskiej  komendy zadzwonił 58-latek i poinformował, że pobił żonę. Na miejsce natychmiast pojechał patrol interwencyjny, który potwierdził, że doszło do pobicia 55-letniej kobiety. W mieszkaniu było również pogotowie ratunkowe, które udzieliło niezbędnej pomocy kobiecie.  

Policjanci ustalili, że mężczyzna był wcześniej razem z żoną u znajomych, gdzie wspólnie spożywali alkohol. Następnie mąż wrócił do domu, a żona zaszła jeszcze do koleżanki. Kiedy chciała wrócić do domu, to mężczyzna nie chciał wpuścić jej do mieszkania.  Zatrzymany wyzywał żonę, uderzał po głowie i szarpał za ubrania. 58-latek tłumaczył się funkcjonariuszom, że widok pijanej kobiety go bardzo zdenerwował i stąd ten wybuch agresji. Mieszkaniec Węgorzewa podczas zatrzymania miał w organizmie blisko dwa i pół promila alkoholu.

reklama

Interweniujący policjanci objęli rodziny procedurą Niebieska Karty. Teraz sprawdzają ich sytuację.

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

reklama

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia