13 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

17-latka miała przy sobie narkotyki. Znalazła je nad jeziorem i wzięła z ciekawości

Pisz17-latka miała przy sobie narkotyki. Znalazła je nad jeziorem i wzięła z...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci, w trakcie kontroli drogowej pojazdu marki VW Polo, znaleźli u pasażerki narkotyki. Kierowcą był 33-letni mieszkaniec Pisza, a razem z nim jechała 17-latka, która miała przy sobie zawiniątko z marihuaną. Twierdziła, że znalazła je nad jeziorem i wzięła z ciekawości. Nastolatka została zatrzymana w policyjnym areszcie i usłyszała zarzut posiadania narkotyków. Nie wyszła jednak na wolność, bo była poszukiwana celem umieszczenia w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.

reklama

W środę (31.08.2022r.) po godz. 20.00 na ulicach Pisza policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Polo. Kierowcą był 33-letni mieszkaniec miasta. Razem z nim jechała 17-letnia dziewczyna pochodząca z piskiej gminy. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli u nastolatki woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to marihuana.

Kurczy się czarny rynek w Olsztynie? Tajniacy "zdjęli" z ulicy trzech młodych mężczyzn

Dziewczyna została zatrzymana w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszała zarzut posiadania środków odurzających, ponieważ zgodnie z prawem osoba, która ukończyła 17-lat ponosi już odpowiedzialność karną, czyli odpowiada jako osoba dorosła za popełnione przestępstwa i wykroczenia.

reklama

Nastolatka przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Powiedziała policjantom, że woreczek z suszem roślinnym znalazła nad jeziorem i wzięła z ciekawości. Po zakończeniu czynności procesowych 17-latka nie została jednak zwolniona do domu Była bowiem poszukiwana celem umieszczenia w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, gdzie została odwieziona.

Za posiadanie narkotyków grozi jej kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

reklama

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama