14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Putin przyleciał bardzo blisko granicy z woj. warmińsko-mazurskim. Powiedział coś zaskakującego

WiadomościPutin przyleciał bardzo blisko granicy z woj. warmińsko-mazurskim. Powiedział coś zaskakującego
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prezydent Rosji Władimir Putin przybył w czwartek do obwodu kaliningradzkiego – podała agencja AFP. Według portalu Flightradar24 samolot z politykiem na pokładzie do Kaliningradu leciał przesmykiem pomiędzy estońską i fińską przestrzenią powietrzną.

reklama

Putin rozpoczął swoją wizytę w Kaliningradzie od spotkania w jednej z tamtejszych szkół z uczniami – laureatami olimpiad i konkursów z zakresu kultury, sztuki, nauki i sportu. Spotkanie odbyło się z okazji obchodzonego w Rosji 1 września Dnia Wiedzy.

Rosyjski przywódca ma też odwiedzić kompleks muzealno-teatralno-edukacyjny, a także kaliningradzki oddział rosyjskiej Akademii Marynarki Wojennej im. Pawła Nachimowa.

reklama

Według portalu Flightradar24 samolot Ił-96 z Putinem na pokładzie po opuszczeniu Rosji przeleciał przesmykiem pomiędzy estońską i fińską przestrzenią powietrzną, unikając w ten sposób zamkniętej dla rosyjskich samolotów przestrzeni powietrznej Unii Europejskiej.

Gdyby nastąpiło zagrożenie w Obwodzie Kaliningradzkim, to NATO obroni mieszkańców woj. warmińsko-mazurskiego?

Razem z Putinem w Kaliningradzie przebywa prezydent Tadżykistanu Emomali Rahmon.

reklama

Dyktator wypowiedział się tez o Ukrainie. „Zaczęli tworzyć na terytorium dzisiejszej Ukrainy antyrosyjską enklawę, która zagraża naszemu krajowi. Dlatego nasi chłopcy, którzy tam walczą, bronią zarówno mieszkańców Donbasu, jak i bronią samej Rosji. I to oczywiście zasługuje na poparcie całego społeczeństwa” — powiedział Putin, cytowany przez rosyjską agencję Interfax.

„Rosyjski minister edukacji powiedział mu, że dzieci w okupowanym przez Rosję Donbasie »nie wiedzą, że istnieje most na Krym« i »nie wiedziały nawet, że Ukraina i Rosja były częścią zjednoczonego państwa«” — poinformował dziennikarz „Financial Times” Max Seddon.

Robi się niebezpiecznie? Rosja rozmieściła w Kaliningradzie pociski hipersoniczne Kindżał

źródło: PAP, fot. EPA/GAVRIIL GRIGOROV

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×