3 C
Olsztyn
sobota, 1 października, 2022
reklama

Ukradli koledze 9 tys. zł. Jeden z nich kradzionymi pieniędzmi opłacił zasądzoną mu grzywnę

BartoszyceUkradli koledze 9 tys. zł. Jeden z nich kradzionymi pieniędzmi opłacił zasądzoną...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

To miał być czas relaksu i beztroski. Mężczyźni w wieku 27 i 23 lat przez kilka dni pili alkohol. Sponsorem napojów był 27 – latek, który do tego stopnia zaufał koledze, że udostępnił mu telefon z aplikacją bankową podając PIN do autoryzacji transakcji. Kolega przynosił ze sklepu alkohol i tak mijały kolejne dni. Okazało się, że telefon zaginął, a z konta 27 – latka zginęło ponad 9 tys. zł. Okazało się, że to 23 – latek z innym swoim kolegą ukradli mężczyźnie wszystkie pieniądze z konta bankowego, a telefon utopili w stawie. Ustalenia policjantów z Górowa Iławeckiego pozwoliły na przedstawienie zarzutów kradzieży 23 i 36 – latkowi. Co zaskakujące 36 – latek z kradzionych pieniędzy opłacił zasądzoną mu grzywnę. Ta historia jest równocześnie przestrogą przed udostępnianiem wrażliwych danych

21-latka po rozstaniu z chłopakiem postanowiła „zrobić coś szalonego” w Galerii Warmińskiej
reklama

W czwartek (25.08.2022r.) do Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim zgłosił się 27 – latek. Mężczyzna zastał okradziony. Z jego konta bankowego zginęło ponad 9 tys. zł. Mężczyzna przyznał policjantom, że udostępnił telefon z aplikacją bankową i numerem PIN koledze, z którym przez kilka dni pił alkohol. Opowiedział, że po kilku dniach wspólnego biesiadowania jego telefon zniknął. Niczego niepodejrzewający 27 – latek chciał kupić nowy aparat. Poszedł, więc do banku po pieniądze. Tam dowiedział się, że nie tylko telefon zniknął, ale pieniądze z jego konta też.

Policjanci ustalili, że 23 – letni kolega pokrzywdzonego z innym mężczyzną wypłacili z bankomatów 3 tysiące, a resztę przelali na swoje konta. Odzyskano prawie 5 tys. zł. Resztę pieniędzy mężczyźni wydali. Co ciekawe, jeden z nich tj. 36 – latek z kradzionych pieniędzy opłacił zasądzoną mu grzywnę.

Mężczyzna, któremu ukradziono bieliznę w hotelu rozpoznał sprawcę po skradzionych skarpetkach
reklama

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani jeszcze w dniu zawiadomienia, a w piątek, (26.08.22r.) usłyszeli zarzuty kradzieży pieniędzy. Przyznali się i złożyli wyjaśnienia, poczym zostali zwolnieni.
Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama