13 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Ile oferował? Chciał wręczyć policjantom łapówkę, ale trafił do aresztu

IławaIle oferował? Chciał wręczyć policjantom łapówkę, ale trafił do aresztu
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Do policyjnego aresztu trafił 39-letni mieszkaniec gminy Iława. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za znęcanie się nad żoną chciał dać funkcjonariuszom 400 złotych. Prosto z domu pojechał do policyjnej celi. W najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

reklama

W poniedziałek (29.08.2022r.) oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze domowej. Zgłaszająca powiedziała, że jej mąż jest pijany i agresywny. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. W trakcie czynności ustalili, że 39 – latek będąc pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę. Jak się okazało to nie była pierwsza taka sytuacja, a mieszkaniec gminy Iława od dłuższego czasu znęca się nad swoją rodziną. Mężczyzna wyzywał żonę, ośmieszał, groził. Podczas czynności 39 – latek w zamian za odstąpienie od czynności służbowych próbował wręczyć pieniądze interweniującym policjantom. Jednak zdziwił się, że funkcjonariusze zamiast przyjąć pieniądze założyli mu kajdanki na ręce. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. W związku z zachowaniem 39 – latka została sporządzona dokumentacja dotycząca wręczenia korzyści majątkowej oraz  wszczęta procedura z tzw. ustawy antyprzemocowej, która ma na celu szybkie izolowanie osoby stosującej przemoc w rodzinie.

W popularnym programie występują olsztyńscy funkcjonariusze

Kodeks karny art. 229 mówi o tym, że

reklama

§ 1. Kto udziela lub obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. …..

reklama

§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa, aby skłonić osobę pełniącą funkcję publiczną do naruszenia przepisów prawa lub udziela albo obiecuje udzielić takiej osobie korzyści majątkowej lub osobistej za naruszenie przepisów prawa, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama