13 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Mniej ukraińskich uczniów w podstawówkach, więcej w szkołach średnich

OlsztynMniej ukraińskich uczniów w podstawówkach, więcej w szkołach średnich
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Do olsztyńskich szkół podstawowych od września będzie chodziło mniej dzieci, niż w czerwcu. Za to liczba ukraińskich uczniów w szkołach średnich znacznie wzrośnie – poinformował olsztyński ratusz.

reklama

Olsztyński ratusz poinformował, że od września w szkołach podstawowych i średnich nie będzie oddziałów przygotowawczych dla uczniów z Ukrainy – wszystkie dzieci będą uczyły się w klasach z polskimi uczniami.

Chęć nauki w szkołach podstawowych zgłosiło 339 uczniów. „Jest to mniej niż było w czerwcu tego roku, bo wówczas w podstawówkach Olsztyna było 519 uczniów” – poinformował Patryk Pulikowski z biura prasowego olsztyńskiego ratusza.

reklama

Do szkół średnich w Olsztynie będzie chodzić 114 ukraińskich uczniów – to bardzo znaczny wzrost z porównaniu z czerwcem, bo wówczas w klasach z polskimi dziećmi było zaledwie 14 młodych Ukraińców.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie zatrzymali obywatela Ukrainy

Do przedszkoli Olsztyna od 1 września będzie chodziło 138 maluchów z Ukrainy.

reklama

Nie wszystkie dzieci z Ukrainy przebywające w Olsztynie zdecydowały się na naukę w polskich szkołach. Wiele z nich z obawy o bariery językowe zamierza się uczyć on-line w ukraińskim systemie oświatowym. Matki, które mieszkają w miejscu zbiorowego zakwaterowania „Bratniak” na ul. Żołnierskiej w Olsztynie powiedziały, że „o ile ich dzieci radzą sobie z zakupami w polskich sklepach, to wątpliwe, by dały radę na lekcjach polskiej historii, czy biologii”.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama