9 C
Olsztyn
wtorek, 4 października, 2022
reklama

38-latek udawał policjanta drogówki, został zatrzymany po pościgu

Elbląg38-latek udawał policjanta drogówki, został zatrzymany po pościgu
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

38-letni mężczyzna, ubrany w odblaskową kamizelkę i spodnie przypominające policyjne, próbował zatrzymywać pojazdy w centrum Elbląga – podała policja. Został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego po pościgu ulicami miasta.

reklama

Dyżurny elbląskiej komendy otrzymał informację o dziwnie zachowującym się mężczyźnie, który stoi z „lizakiem”, ubrany w kamizelkę z oznaczeniem „R” i próbuje zatrzymywać pojazdy na ul. Hetmańskiej. Gdy patrol przyjechał na miejsce, mężczyzna wsiadał do swojego białego seata i odjechał.

38-latek udawał policjanta drogówki, został zatrzymany po pościgu

„Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania auta do kontroli. Tu reakcja była wręcz odwrotna. Mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać” – przekazał nadkom. Krzysztof Nowacki z policji w Elblągu.

reklama

Według policji, pościg ulicami odbywał się na odcinku 4 km, a ścigany jechał brawurowo szybko, łamiąc przepisy i przejeżdżając skrzyżowanie na czerwonym świetle. Funkcjonariusze, którzy chcieli go zatrzymać, jechali z prędkością około 130 km/h, ale kierujący seatem, mimo to im „odjeżdżał”. Ostatecznie, został zatrzymany na ul. Jana Pawła II.

4-letnia dziewczynka stała pod blokiem w samej piżamce i twierdziła, że rodziców nie ma i jest sama
38-latek udawał policjanta drogówki, został zatrzymany po pościgu

38-latek trafił w kajdankach do policyjnego radiowozu. Zatrzymany miał na sobie odblaskową kamizelkę z emblematem „ruchu drogowego”. Według policji był wcześniej notowany za dokonywanie „kontroli drogowych” i udawanie policjanta. „Takie zdarzenia miały miejsce m.in. w Sochaczewie, ale i wcześniej w Elblągu” – wyjaśnił nadkom. Nowacki.

reklama

Zaznaczył, że 38-latek miał również prowadzić stronę internetową dotyczącą pomocy przy uzyskiwaniu odszkodowań po wypadkach drogowych oraz oferować pomoc prawną. „Ta ostatnia, szczególnie teraz może mu się przydać. Zarówno niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jak i udawanie policjanta jest przestępstwem” – stwierdził Nowacki.

38-latek udawał policjanta drogówki, został zatrzymany po pościgu

Po zatrzymaniu 38-latek twierdził że nie zauważył ścigających go policjantów. W jego aucie funkcjonariusze znaleźli kamizelkę odblaskową, tarczę do zatrzymywania pojazdów i paralizator.

Odbył się bieg charytatywny z okazji 25-lecia Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

Z uwagi na to, że na forach społecznościowych już kilka dni wcześniej pojawiały się wpisy o mężczyźnie, który zatrzymuje auta do „kontroli” i „poucza kierowców”, elbląska policja prosi takie osoby o kontakt.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama