3 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Olsztyna, który zapobiegł tragedii

OlsztynPostawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Olsztyna, który zapobiegł tragedii
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Olsztyna, który zapobiegł możliwej tragedii. Świadek widząc, jak dwóch mężczyzn wrzuciło do betonowej studni psa uniemożliwiając mu wyjście, zareagował natychmiast. Ostatecznie czworonóg trafił pod opiekę pracowników schroniska w Tomarynach, a 40 i 59-latek wkrótce odpowiedzą za znęcanie się nad zwierzęciem.

reklama

W środę (24.08.2022) oficer dyżurny Komisariatu Policji w Dobrym Mieście otrzymał informację, że świadek w jednej z miejscowości w gminie Dywity ujął sprawców znęcania się nad zwierzęciem. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zauważył dwóch mężczyzn, którzy wrzucili psa do betonowej studni. Świadek mając świadomość, że życie i zdrowie zwierzęcia jest zagrożone, natychmiast zareagował. Zadzwonił na numer alarmowy, a następnie podszedł do studni i zrzucił betonowy właz, aby pomóc zwierzęciu. Po chwili na miejscu pojawił się patrol dzielnicowych z Dywit, którym przekazał wskazywanych mężczyzn. Okazali się nimi 40 i 59-letni mieszkańcy powiatu olsztyńskiego. Mężczyźni przyznali funkcjonariuszom, że wrzucili błąkającego się psa do studni, ponieważ miał szczekać na osoby jadące rowerem. 40 i 59-latek zostali zatrzymani. Okazało się, że byli kompletnie pijani. W organizmie pierwszego z nich krążył ponad 1 promil, a drugiego około 2 promili alkoholu.

Kobieta chciała pomóc. 34-latka „w ramach wdzięczności” ukradła 77-latce jej oszczędności
Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Olsztyna, który zapobiegł tragedii


Na miejsce wezwano pracowników schroniska w Tomarynach, którzy wydostali przestraszonego pieska i się nim zaopiekowali. 40 i 59-latek w najbliższym czasie usłyszą zarzut znęcania się na zwierzęciem. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli w toku postępowania okaże się, że działali oni ze szczególnym okrucieństwem, wtedy może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Olsztyna, który zapobiegł tragedii

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×