9 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Zostaną tylko wspomnienia? Trwa rozbiórka dworca Olsztyn Główny

OlsztynZostaną tylko wspomnienia? Trwa rozbiórka dworca Olsztyn Główny
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rozpoczęły się prace nad rozbiórką dworca Olsztyn Główny. Teren robót ogrodzono, budynek nie ma już okien.

reklama

Wykonawca zaplanował prace przy rozbiórce dworca na kilka tygodni.

reklama

– Rozpoczęliśmy demontaże wewnątrz budynku dworca Olsztyn Główny, w tym między innymi ścianek działowych czy elementów ruchomych. Ponadto zdemontowane i zabezpieczone przez wykonawcę zostały elementy będące pod opieką konserwatorską, czyli mozaika z holu dworca oraz neon „Dworzec Kolejowy”. W ramach przygotowań do rozbiórki dworca odłączyliśmy od niego również wszystkie przyłącza. Stopniowo front robót realizowanych przez wykonawcę będzie się poszerzał o kolejne elementy budynku – powiedział Radiu Olsztyn przedstawiciel Polskich Kolei Państwowych S.A. Bartłomiej Sarna.

Utrudnienia dla podróżnych

Rozpoczęły się także prace na peronach, ale niektóre z nich nadal funkcjonują i są dostępne dla podróżnych. Spółka postawiła dla nich tymczasowy dworzec kontenerowy – mieści się tuż przy starym dworcu i ma dwie kondygnacje. Na parterze stworzono hol i poczekalnię o powierzchni blisko 150 metrów kwadratowych oraz okienka kasowe.

Właściciele mieszkań w Centaurus Olsztyn czują się oszukani. Koszmar zamiast spełnienia marzeń
reklama

– Pomieszczenie teraz jest schludne, ładne, fajnie to wygląda. Nie jesteśmy często, ale jesteśmy pozytywnie nastawieni do tego miejsca – powiedział reporterom Radia Olsztyn jeden z pasażerów.

Inny zwrócił uwagę na problem z dojazdem:

– Zawsze jest zablokowana tutaj droga, nie możemy wyjechać tutaj, pięciu, sześciu tu nas stoi, jest kłopot po prostu i tyle. Nic nie poradzimy, musimy wytrzymać jakiś czas – kwituje mężczyzna.

Podróżni muszą sobie radzić z nową organizacją dworca.

– Właśnie kupiłam bilety dla rodziców i tak staram się rozeznać, gdzie oni mają się udać, żeby dojechać. Naprawdę jest ciekawie – śmieje się jedna z kobiet.

– Jakoś pomalutku dojdzie człowiek, trudno się rozeznać – przyznaje inna.

Najdroższe apartamenty w Olsztynie wcale nie powstają w centrum

– Sporo zamieszania, poza tym nie ma tutaj czegoś takiego jak winda na dół, trzeba po schodach się tarabanić – zwraca uwagę na inny problem jedna z podróżnych, która przyznaje, że „bardzo potrzebuje Olsztyn ładnego, nowego dworca”.

Nowy dworzec Olsztyn Główny ma zostać otworzony w drugiej połowie przyszłego roku.

reklama
reklama
reklama
reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama