13 C
Olsztyn
wtorek, 27 września, 2022
reklama

Ekstremalnie wysokie zagrożenie. Ostrzeżenie dla woj. warmińsko-mazurskiego

WiadomościEkstremalnie wysokie zagrożenie. Ostrzeżenie dla woj. warmińsko-mazurskiego
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Przed ekstremalnie wysokim zagrożeniem pożarowym w czwartek i piątek ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zapowiada też, że będzie ono rosnąć, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju.

reklama

„Zagrożenie pożarowe na wschodzie Polski jest ekstremalnie wysokie i wciąż będzie rosnąc, gdyż to tam utrzymają się najdłużej wysokie temperatury i brak opadów” – przekazał w mediach społecznościowych Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W czwartek ekstremalnie wysokie zagrożenie pożarowe będzie w sześciu województwach – wynika z infografiki przygotowanej przez synoptyków. Niebezpiecznie będzie przede wszystkim w województwie lubelskim, podlaskim i podkarpackim. Strefy ekstremalnie wysokie zagrożenia będą także w województwach mazowieckim, świętokrzyskim, a lokalnie w warmińsko-mazurskim i łódzkim.

reklama

Synoptycy IMGW wyliczają zagrożenie na podstawie wielu czynników, m.in. wilgotności i temperatury gleby, zawartości w niej wody, szybkości rozprzestrzeniania się ognia.

Znowu zaleje Olsztyn? Czeka nas gwałtowne zjawisko pogodowe

Według prognoz w piątek sytuacja będzie jeszcze poważniejsza. W strefie ekstremalnie wysokiego zagrożenia znajdzie się już zdecydowana większość województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego, a na liście zagrożonych znajdzie się także małopolskie.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama