9 C
Olsztyn
poniedziałek, 3 października, 2022
reklama

Areszt dla 17-latka z 10 zarzutami

NidzicaAreszt dla 17-latka z 10 zarzutami
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sąd zastosował 3-miesięczny areszt wobec 17-latka. Nastolatek m. in. stosował groźby, popełnił popełnił kilka przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Ponadto, znieważył funkcjonariuszy i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Młody mężczyzna usłyszał łącznie 10 zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 17-latkowi z gminy Nidzica, który od lipca do sierpnia 2022 r. popełnił szereg czynów karalnych. W lipcu br. na terenie miasta nidziczanin, dobrze znany Policji, uderzył pięścią w twarz innego mężczyznę, a następnie zaciśniętą pięścią z nałożonym na nią kastetem wybił czołową i tylną szybę pojazdu marki VW, który był własnością pokrzywdzonego. W sierpniu br. doszło do kolejnych przestępstw z jego udziałem. 17-latek dokonał kradzieży rozbójniczej, której łupem padły 4 sztuki papierosów, uczestniczył w pobiciu 2 osób, groźbą i przemocą próbował wywrzeć wpływ na świadka, wielokrotnie groził pozbawieniem życia. Ponadto, znieważył nidzickich funkcjonariuszy używając wobec nich słów wulgarnych i powszechnie uważanych za obelżywe, a także naruszył nietykalność cielesną jednego z nich dążąc do odstąpienia od wykonania prawnej czynności służbowej.

Sprytna interwencja dzielnicowych. 93-latka zasłabła i kilka godzin leżała na podłodze

Zebrany materiał dowodowy pozwoli na przedstawienie 17-latkowi 10 zarzutów m.in. stosowania gróźb karalnych, kradzież rozbójniczą, uszkodzenie ciała i rzeczy, znieważenia funkcjonariuszy i naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich. Sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama