13 C
Olsztyn
wtorek, 27 września, 2022
reklama

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla Olsztyna!

WiadomościKolejne ostrzeżenie pogodowe dla Olsztyna!
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Służby meteorologiczne wydały na środę dla woj. warmińsko-mazurskiego ostrzeżenia o upale i możliwości wystąpienia gwałtownych burz z gradem.

reklama

Ostrzeżenia o możliwości wystąpienia upału dotyczą centralnych i wschodnich powiatów województwa warmińsko-mazurskiego: bartoszyckiego, działdowskiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego, mrągowskiego, nidzickiego, Olsztyna i olsztyńskiego, ostródzkiego i szczycieńskiego. Według prognoz maksymalna temperatura może sięgać 30-33 stopnie C., a w nocy od 17 do 19 stopni C.

W całym regionie wydano ostrzeżenia o możliwości wystąpienia gwałtownych burz z gradem. Ostrzeżenia te obowiązują od południa do północy. Służby meteo prognozują możliwość wystąpienia bardzo silnych opadów deszczu, spaść może od 25 mm do 40 mm wody, lokalnie w wyniku kumulacji do około 50 mm. Porywy wiatru mogą osiągać 70 km na godz. Miejscami może padać grad.

Filmy czytelników z zalanego Olsztyna. Czegoś takiego u nas nie było od 20 lat?
reklama

Drugi stopień zagrożenia występowaniem gwałtownych burz wydano dla powiatów: bartoszyckiego, braniewskiego, działdowskiego, Elbląga i elbląskiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego, mrągowskiego, nidzickiego, Olsztyna i olsztyńskiego, ostródzkiego i szczycieńskiego.

Dla mazurskich powiatów ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, oleckiego, piskiego i węgorzewskiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia. Ostrzeżenia tego typu wydawane są, gdy przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama