20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Piotr Sułkowski od września dyrektorem Opery Krakowskiej

OlsztynPiotr Sułkowski od września dyrektorem Opery Krakowskiej

Piotr Sułkowski został wybrany na stanowisko dyrektora Opery Krakowskiej – ogłosił Urząd Wojewódzki w Małopolsce we wtorek. Artysta obejmie instytucję działającą od ponad 70 lat już od września. Sułkowski zastąpi na tym stanowisku Bogusława Nowaka i będzie dyrektorem przez 5 lat.

reklama

Komisja, która wyłoniła nowego dyrektora, uzasadniła swój wybór wieloletnim doświadczeniem Piotra Sułkowskiego w zarządzaniu kulturą oraz tworzeniem i realizowaniem wydarzeń artystycznych. Ponadto, dyrygent ma na swoim koncie liczne współprace ze środowiskiem muzycznym na krajowym i międzynarodowym poziomie.

Piotr Sułkowski jest również dyrektorem naczelnym i artystycznym Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie od 11 lat. W czasie podpisania umowy z nowym dyrektorem, marszałek województwa Witold Kozłowski zwrócił uwagę, że Sułkowski jest dobrze znanym i sprawnym menadżerem.

reklama

Dyrektor-operowy urodził się w Krakowie i jest absolwentem Akademii Muzycznej w tym mieście, na wydziale dyrygentury i wychowania muzycznego. W przeszłości zajmował stanowiska zastępcy dyrektora Chóru Polskiego Radia i kierownika muzycznego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Ponadto, był gościnnym dyrygentem Signature Symphony Orchestra oraz członkiem Rady Artystycznej Polskiej Orkiestry Sinfonii Iuventus. Sułkowski jest także inicjatorem przedsięwzięć muzycznych takich jak Festiwal Muzyczny Barbakan. Dodatkowo, od wielu lat jest pedagogiem, szkolącym młodych muzyków na uczelniach wyższych i otrzymał szereg wyróżnień za swoje dokonania.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane