2 C
Olsztyn
niedziela, 2 kwietnia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Gdzie kupić sprzęt poleasingowy online?

Materiał partneraGdzie kupić sprzęt poleasingowy online?

W ostatnich latach, handel online stał się normą, dającą szersze możliwości sprzedawcom, a klientom wygodniejszą formę zakupów. Szukając sklepu komputerowego w okolicy, wielu użytkowników, decyduje się jednak nabyć urządzenie z aukcji internetowej. Reguła tyczy się zarówno nowych, jak i używanych sprzętów, dlatego w sieci znajdziemy mnogość outletów, czy ofert na platformach sprzedażowych, prezentujących poleasingowe urządzenia. Feeria sprzedawców, budzi jednak wątpliwości – gdzie kupić poleasingowy sprzęt komputerowy?

reklama

Spis treści

Sprzęt poleasingowy co to oznacza?. 1

reklama

Gdzie kupować sprzęt poleasingowy?. 1

Stacjonarny sklep komputerowy, czy outlet online?. 1

reklama

Sprzęt poleasingowy w outletach internetowych – rodzaje. 1

Czy warto kupować sprzęty poleasingowe?. 2

Sprzęt poleasingowy co to oznacza?

Od używanych urządzeń z prywatnych rąk, odróżnia je przede wszystkim historia. Coraz popularniejszy, zarówno wśród osób prywatnych, jak i firm sprzęt poleasingowy, to urządzenia pochodzące z zakończonych umów leasingowych. Niegdyś, na określonych w umowie warunkach, korporacje dzierżawiły go do celów służbowych. Odsprzedane do outletów, obecnie dostępne są dla każdego użytkownika – jako stworzone do biznesu, gwarantujące najwyższą wydajność i wytrzymałość podczas wielogodzinnej pracy urządzenia. Ich funkcjonalność nie jest jednak dziełem przypadku. Producenci marek takich jak Dell, Lenovo czy HP, projektując biznesowe serie dla przedsiębiorstw, dokładnie dobrali odpowiedniej jakości materiały tak, by zapewnić niezawodną pracę w każdych warunkach. Wzmocnione, metalowe obudowy, wydajne podzespoły czy seria zabezpieczeń, przypieczętowane gwarancją – w skrócie tak opisalibyśmy modele poleasingowe.

Gdzie kupować sprzęt poleasingowy?

Świadomość istnienia sprzętu poleasingowego, oraz korzyści jakie oferuje, sprawia, że coraz więcej osób przekonuje się do urządzeń z drugiej ręki. Decyzja o zakupie używanego urządzenia, nie powinna jednak być podejmowana bez wcześniejszego rozeznania. Podstawą jest znalezienie sprawdzonego sprzedawcy. Jak już wcześniej napomknęliśmy, sprzęt poleasingowy skupowany jest przez serwisy komputerowe, zajmujące się ich profesjonalną odsprzedażą, takie jak internetowy sklep otokomputery. To, jakiej jakości sprzęt zakupimy, zależny jest jednak między innymi od całej procedury, jaką przechodzi dane urządzenie, przed trafieniem na aukcje. Po serii testów, w zależności od stanu technicznego, sprzedawcy powinni wymienić uszkodzone podzespoły, wyczyścić dane poprzednich właścicieli oraz zainstalować potrzebne oprogramowanie. Takie działanie, pozwoli oszacować kondycję urządzenia, a także odpowiednio je opisać czy wycenić. O poziomie usług, najwięcej powiedzą nam jednak doświadczenia byłych klientów. Znaleźć tam możesz informacje nie tylko o obsłudze, ale i o konkretnych urządzeniach. Opinii internautów o sprzęcie poleasingowym możesz szukać zarówno w wirtualnych wizytówkach google, jak i na portalach społecznościowych. Należy jednak pamiętać o sprawdzeniu wszelkich formalności – nie zapominaj o przeczytaniu regulaminu, czy zapoznaniu się z zakresem gwarancji.

Stacjonarny sklep komputerowy, czy outlet online?

Nie brakuje tradycjonalistów, którzy przyzwyczajeni są do stacjonarnych marketów. Szukając poleasingowego sklepu w okolicy za pomocą wyszukiwarki, łatwo możemy się jednak przekonać do pomysłu zakupów online. Po pierwsze, sprzęty komputerowe dostępne są od ręki. Za pomocą jednego kliknięcia, możemy zamówić interesujące nas urządzenie z dostawą do domu. Możemy również z łatwością porównywać sklepy, ceny, czy stan urządzeń względem siebie, gdziekolwiek aktualnie jesteśmy.

Sprzęt poleasingowy w outletach internetowych – rodzaje

W czasach, gdy leasing jest powszechną i popularną praktyką, urządzeń poleasingowych również znajdziemy sporo – niezależnie, czy szukamy kosiarki, czy laptopa poleasingowego. Korporacje, średnio co 2 lata wymieniają w ramach umowy swoje urządzenia. W związku z tym, na rynku wtórnym znajdziemy niemal każdy element wyposażenia biura – od telefonów służbowych, po komputery stacjonarne. Jak już wiesz, profesjonalną odsprzedażą komputerowego sprzętu po leasingu zajmują się internetowe outlety komputerowe, w których asortymencie znajdziemy między innymi:

Laptopy poleasingowe – dla ceniących sobie mobilność, biznesowe laptopy okażą się świetnym rozwiązaniem – nie tylko do pracy, ale również do nauki czy rozrywki. Ich cena, pozwala na zakup dobrego laptopa w niewielkim budżecie. Różnią się między sobą zarówno wielkością i specyfikacją, ale również zastosowaniem. Praca bowiem nie jedno ma imię, dlatego na rynku znajdziemy zarówno duże modele z matowym ekranem 15,6 calowym i klawiaturą numeryczną, jak i małe netbooki 11 calowe z ekranem dotykowym. Pozwoli to na spersonalizowanie produktu pod swoje potrzeby, zupełnie jak w przypadku nowych modeli. Wśród najpopularniejszych serii poleasingowych znajdziemy zarówno

Komputery poleasingowe – stacjonarne modele stanowią klasyczny wybór dla wielu przedsiębiorców, ale goszczą również w domach, pomagając w nauce, czy odtwarzając multimedia. Używane stacje robocze, w szczególności klasyczne serie ThinkCentre, czy ThinkStation stanowią bowiem jedne z najbardziej uniwersalnych modeli, które pozwalają również na znacznie większe możliwości konfiguracji, aniżeli laptopy poleasingowe. Brak im mobilności, jednak rozwiązania typu All in One, czy konstrukcje mini PC, zapewniają znaczną oszczędność miejsca na biurku.

Monitory poleasingowe – niewątpliwie jest on niezbędnym dodatkiem do komputera stacjonarnego. Zakup używanego monitora może pozwolić na znaczne oszczędności, przy jednoczesnym pozyskaniu wysokiej jakości monitora – niezależnie, od tego, czy szukasz ekranu o przekątnej 20, czy 32 cali

Tablety poleasingowe – złoty środek pomiędzy mobilnością smartfonu, a wydajnością laptopa. Używany tablet z klawiaturą, czy klasyczny iPad poleasingowy nada się zarówno do szkoły, czy w podróży, ale graficzne tablety z mocnym procesorem docenią także profesjonaliści.

Czy warto kupować sprzęty poleasingowe?

Decydując się na zakup poleasingowego sprzętu komputerowego w zaufanym sklepie, możemy mieć pewność udanego zakupu. Warto mieć jednak na uwadze, że jest to sprzęt używany, dlatego do jego wyboru należy podchodzić z pewną dozą ostrożności, sprawdzając każdy szczegół. Analiza specyfikacji względem naszych potrzeb i oczekiwań, pozwoli osiągnąć jak najlepsze rezultaty, względem jak najniższego kosztu. Tani laptop z gwarancją, czy tablet poleasingowy stanowi zatem ogromne odciążenie finansowe. Kupując sprzęt poleasingowy zyskujesz sprawne urządzenie, biznesowej klasy, z gwarancją oszczędzamy bowiem nawet do 70% kosztów, jakie ponieślibyśmy kupując nowy model z marketu.  

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia