2 C
Olsztyn
niedziela, 2 kwietnia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

MOPR: sinice widać na Tałtach i Bełdanach, Mikołajskie z zakazem kąpieli

WiadomościMOPR: sinice widać na Tałtach i Bełdanach, Mikołajskie z zakazem kąpieli

Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) poinformowali, że miejscowo zaobserwowali sinice na jeziorach Bełdany i Tałty oraz na całym zachodnim brzegu jez. Mikołajskiego. Od środy z powodu zakwitu sinic obowiązuje zakaz kąpieli na kąpielisku miejskim w Mikołajkach.

reklama

Ratownicy MOPR poinformowali w mediach społecznościowych, że nadal obowiązuje zakaz kąpieli w kąpielisku miejskim w Mikołajkach.

„Na tę chwilę do odwołania nad kąpieliskiem powiewa czerwona flaga, dlatego bardzo prosimy o stosowanie się do poleceń naszych ratowników” – poinformował MOPR i dodał, że „zjawisko niestety widoczne jest nie tylko na plaży, ale na całym zachodnim brzegu jeziora Mikołajskiego, częściowo też na jeziorach Tałty i Bełdany”.

reklama

„Apelujemy o to, aby wstrzymać się z kąpielą, a w przypadku zetknięcia się z wodą, w której występuje zakwit dokładnie umyć całe ciało” – napisali ratownicy MOPR i dodali, że „warunki, jakie obecnie panują na obszarze Wielkich Jezior Mazurskich, czyli brak wiatru, gwałtowny wzrost temperatury wody oraz małe zafalowanie sprzyjają rozprzestrzenianiu się sinic”.

Uproszczona procedura uzyskiwania paszportów dla dzieci i osób ubezwłasnowolnionychreklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

To chyba najbardziej niezwykła atrakcja na Mazurach

Tajemniczy cmentarz ukryty w mazurskim lesie od dekad budzi grozę