-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mieszkanka Olsztyna oszukana przez „marynarza” na 2 tys. Euro

OlsztynMieszkanka Olsztyna oszukana przez "marynarza" na 2 tys. Euro

Zaczną się od beztroskiej rozmowy oraz zdobycia zaufania. Następnie poprzez naszą wrażliwość na czyjąś krzywdę i problemy, wzbudzą w nas chęć udzielenia pomocy. 46-latka opłaciła 2 000 euro za potwierdzenie odbioru paczki, która miała przybyć z zagranicy do Polski od poznanego w Internecie mężczyzny. Kobieta zorientowała się, że została oszukana dopiero przy drugiej próbie wyłudzenia pieniędzy.

reklama

W czwartek (28.07.2022) na jednym z portali społecznościowych 46-latka otrzymała wiadomość od obywatela Holandii, który przedstawił się jako marynarz. Codziennie wymieniali się wiadomościami, poznawali się coraz lepiej. W pewnym momencie doszło do wymiany numerami telefonów oraz przeszli na inny komunikator. Rozmowy trwały codziennie.

We wtorek (09.08.2022) mężczyzna powiedział, że firma ochroniarska, która z nimi pływa poprosiła ich o przesłanie swoich cennych rzeczy do zaufanej osoby. Firma ta kontaktowała się z mieszkanką Olsztyna za pośrednictwem poczty e-mail, a następnie zapytali ją czy potwierdza odbiór paczki pomiędzy Włochami a Polską opłacając 2 000 euro. 46-latka dokonała przelewu i przesłała firmie jego potwierdzenie.

Ponad 270 tys. zł straciła 63-latka z Olsztyna
reklama

Dwa dni później (11.08.2022) kobieta otrzymała ponownie wiadomość, jednak tym razem z informacją, że paczka została zatrzymana na cle, a w środku miało się znajdować 630 000 dolarów amerykańskich. Oszuści poinformowali kobietę, żeby wykonała opłatę 6 500 euro celem potwierdzenia autentyczności tych pieniędzy oraz, że pochodzą z legalnego źródła. 46-latka odpowiedziała, że nie posiada takiej ilości pieniędzy i że prosi o zwrot przesyłki do nadawcy. Oszuści jednak powiedzieli jej, że będę musieli wykonać czynności prawne celem wyjaśnienia sytuacji. Kobieta zorientowała się, że właśnie w tym momencie padła ofiarą oszustwa i niezwłocznie zgłosiła sprawę na Policję. Teraz policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności zdarzenia.

Zgodnie z kodeksem karnym za doprowadzenie drugiej osoby podstępem do niekorzystnego rozporządzania mieniem grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Niezwykle popularna metoda oszukiwania na OLX. Publikujemy rozmowę z Messengera naszej czytelniczki z naciągaczem
reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
puchi
16 września 2022 14:52

na miejscu jest tylu nowych przybyszy – inżynierów, lekarzy, a ona przez neta.

Lubudubu
16 sierpnia 2022 10:50

Łatwo przyszło łatwo poszło

Popularne

Ponad 270 tys. zł straciła 63-latka z Olsztyna