13 C
Olsztyn
wtorek, 27 września, 2022
reklama

Mieszkanka Olsztyna oszukana przez „marynarza” na 2 tys. Euro

OlsztynMieszkanka Olsztyna oszukana przez "marynarza" na 2 tys. Euro
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zaczną się od beztroskiej rozmowy oraz zdobycia zaufania. Następnie poprzez naszą wrażliwość na czyjąś krzywdę i problemy, wzbudzą w nas chęć udzielenia pomocy. 46-latka opłaciła 2 000 euro za potwierdzenie odbioru paczki, która miała przybyć z zagranicy do Polski od poznanego w Internecie mężczyzny. Kobieta zorientowała się, że została oszukana dopiero przy drugiej próbie wyłudzenia pieniędzy.

reklama

W czwartek (28.07.2022) na jednym z portali społecznościowych 46-latka otrzymała wiadomość od obywatela Holandii, który przedstawił się jako marynarz. Codziennie wymieniali się wiadomościami, poznawali się coraz lepiej. W pewnym momencie doszło do wymiany numerami telefonów oraz przeszli na inny komunikator. Rozmowy trwały codziennie.

We wtorek (09.08.2022) mężczyzna powiedział, że firma ochroniarska, która z nimi pływa poprosiła ich o przesłanie swoich cennych rzeczy do zaufanej osoby. Firma ta kontaktowała się z mieszkanką Olsztyna za pośrednictwem poczty e-mail, a następnie zapytali ją czy potwierdza odbiór paczki pomiędzy Włochami a Polską opłacając 2 000 euro. 46-latka dokonała przelewu i przesłała firmie jego potwierdzenie.

23–latek na podstawie danych osobowych swojej dziewczyny brał pożyczki gotówkowe, bo chciał sobie kupić bmw
reklama

Dwa dni później (11.08.2022) kobieta otrzymała ponownie wiadomość, jednak tym razem z informacją, że paczka została zatrzymana na cle, a w środku miało się znajdować 630 000 dolarów amerykańskich. Oszuści poinformowali kobietę, żeby wykonała opłatę 6 500 euro celem potwierdzenia autentyczności tych pieniędzy oraz, że pochodzą z legalnego źródła. 46-latka odpowiedziała, że nie posiada takiej ilości pieniędzy i że prosi o zwrot przesyłki do nadawcy. Oszuści jednak powiedzieli jej, że będę musieli wykonać czynności prawne celem wyjaśnienia sytuacji. Kobieta zorientowała się, że właśnie w tym momencie padła ofiarą oszustwa i niezwłocznie zgłosiła sprawę na Policję. Teraz policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności zdarzenia.

Zgodnie z kodeksem karnym za doprowadzenie drugiej osoby podstępem do niekorzystnego rozporządzania mieniem grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Nielegalny liquid? Nalot celników na popularny sklep z e-papierosami
reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama