5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Okazuje się, że 4 promile alkoholu w organizmie nie są przeszkodą, by wsiąść na rower

MrągowoOkazuje się, że 4 promile alkoholu w organizmie nie są przeszkodą, by...

W poniedziałek (08.08.2022r.) policjanci zatrzymali mężczyznę, który właśnie z takim wynikiem jechał rowerem przez Mrągowo. Skrajna nieodpowiedzialność mogła być przyczyną niebezpiecznego wypadku.

reklama

Policja cały czas przestrzega przed nietrzeźwymi rowerzystami, którzy przez swoją lekkomyślność narażają innych uczestników ruchu drogowego. W poniedziałek (08.08.2022r.) ok godz. 20 w Mrągowie uwagę funkcjonariuszy zwrócił mężczyzna, który jechał niepewnie rowerem. Gdy zatrzymali go do kontroli okazało się, że miał 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę. Za swoją nieodpowiedzialność poniesie surowe konsekwencje finansowe. Przypominamy, że jazda rowerem pod działaniem alkoholu może się zakończyć mandatem karnym w kwocie 2500zł.

reklama

Pamiętać należy, że rowerzysta może być sprawcą tragicznych wypadków. Stwarzają oni realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Taki rowerzysta często jest nieobliczalny w momencie, kiedy go wyprzedzamy. Uciekając przed zderzeniem z nietrzeźwym rowerzystą kierowca samochodu może wjechać do rowu lub uderzyć w drzewo, co z kolei może spowodować poważną tragedię.

źródło: KPP Mrągowo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia