8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Zginęły cztery osoby, w tym 4-letnie dziecko. Przeżyła tylko roczna dziewczynka

ElblągZginęły cztery osoby, w tym 4-letnie dziecko. Przeżyła tylko roczna dziewczynka
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prokuratura Rejonowa w Elblągu wszczęła w poniedziałek śledztwo w sprawie wypadku na drodze S22, w którym zginęły cztery osoby, w tym 4-letnie dziecko. Stan rocznej dziewczynki, która ranna trafiła do szpitala, nie zagraża jej życiu – podała policja.

reklama

O wszczęciu przez elbląską prokuraturę rejonową postępowania przygotowawczego w sprawie tego wypadku poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski.

Do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w niedzielę po południu na drodze S22 w okolicach Kamiennika Wielkiego. Podróżowało nimi w sumie pięć osób. Chevroletem jechała czteroosobowa rodzina z Gdańska, a volkswagenem 21-letni mężczyzna.

reklama

W wypadku zginął kierowca volkswagena oraz jadące w drugim aucie małżeństwo w wieku 32 lat z 4-letnim synem. Ich roczna córka została natomiast przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Gdańsku. Według policji dziewczynka była w dobrym stanie. „Dziś można już powiedzieć, że jej życiu nic nie zagraża” – przekazał w poniedziałek Jakub Sawicki z elbląskiej policji.

Autobus z dziećmi wjechał do przydrożnego rowu

Poinformował również, że do zderzenia samochodów doszło na prostym odcinku drogi, a warunki były dobre. „Przyczyny wypadku są wyjaśniane. W tej sprawie kluczowa będzie opinia biegłego, którą śledczy będą się posiłkowali” – dodał.

reklama

Droga S22, na której doszło do wypadku, ma po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. To dawna „berlinka”, czyli zbudowana w latach 30. przez Niemców autostrada prowadząca przez Elbląg do Królewca.

źródło: PAP, fot. KM PSP Elbląg

Kolizja pod marketem Netto w Olsztynie budzi grozę
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama