13 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Cztery osoby zginęły w wypadku drogowym

ElblągCztery osoby zginęły w wypadku drogowym
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Po zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze S22 wprowadzono objazdy przez węzły Młynary i Frombork (woj. warmińsko-mazurskie) – podała w niedzielę GDDKiA. W wypadku zginęły cztery osoby, w tym dziecko.

reklama

Policja podała, że w samochodach uczestniczących w wypadku podróżowało w sumie pięć osób. Zginęły cztery z nich, w tym dziecko. Do zdarzenia doszło dwa kilometry przed węzłem Młynary.

„Chevroletem jechała czteroosobowa rodzina: kobieta, mężczyzna i dwoje dzieci. Jedno dziecko przeżyło, zostało przetransportowane do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe” – powiedział Jakub Sawicki z elbląskiej policji.

reklama

W wypadku zginął również 21-letni kierowca volkswagena, który jechał sam.

Policja nie udziela na razie bardziej szczegółowych informacji o ofiarach. Okoliczności i przyczyny tragedii wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Chrysler zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem ciężarowym
reklama

Na miejscu wypadku pracowały trzy zastępy straży pożarnej i dwa OSP, czyli 20 ratowników, którzy m.in. pomagali w zapewnieniu dostępu do poszkodowanych znajdujących się w rozbitych autach.

Po wypadku trasa była całkowicie zablokowana. GDDKiA podała w komunikacie, że wprowadzono już objazdy węzłami Młynary i Frombork. Utrudnienia mogą potrwać około trzech godzin.

Droga szybkiego ruchu S22, na której doszło do zderzenia, ma po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. To dawna „berlinka”, czyli zbudowana w latach 30. przez Niemców autostrada prowadząca przez Elbląg do Królewca.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama