fbpx
-1 C
Olsztyn
poniedziałek, 5 grudnia, 2022
reklama

Sprawdziliśmy zaawansowanie prac przy dwóch największych inwestycjach Olsztyna

OlsztynSprawdziliśmy zaawansowanie prac przy dwóch największych inwestycjach Olsztyna

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W najlepsze trwa sezon – nie tylko ten turystyczny, ale też budowlany. Sprawdziliśmy zaawansowanie prac przy dwóch największych inwestycjach stolicy Warmii i Mazur.

Modernizacja i rozbudowa Uranii oraz powstanie drugiej tramwajowej nitki to największe zadania realizowane teraz przez samorząd Olsztyna. Efekty prac są coraz bardziej widoczne na terenach budów.

Etap niezwykle istotnego etapu robót, choć najmniej widocznego gołym okiem jest już w dużej mierze za wykonawcami obu kontraktów. Coraz więcej zadań prowadzonych jest na powierzchni ziemi.

Rozbudowa sieci tramwajowej


Jak przyznaje realizujący to zadanie, prace związane z przebudową i budową nowej podziemnej infrastruktury zostały wykonane w 70 proc. Te prowadzone są przede wszystkim w pobliżu przyszłej estakady u zbiegu ulic Krasickiego i Synów Pułku. Jednocześnie trwają roboty związane z nadziemną przeprawą – m.in. palowanie gruntu oraz wylewanie fundamentów.

Koniec handlu w Zatorzance

Wzdłuż przyszłej linii tramwajowej pojawia się coraz więcej elementów konstrukcyjnych przyszłych jezdni – krawężników, podbudów. Pojawiają się również szyny, m.in. na odcinku w Pieczewie oraz w Śródmieściu na wysokości Narodowego Banku Polskiego.

Na placu budowy obecnych jest średnio ok. 200 pracowników każdego dnia.

Termin zakończenia tego zadania to połowa października 2023 roku.

Modernizacja i rozbudowa hali Urania


Olsztyńska hala widowiskowo-sportowa zmienia się niemal z każdym dniem. W przypadku głównej bryły trwa montaż elementów kopuły – po ustawieniu stalowych przęseł, montowana do nich jest blacha trapezowa, a następnie pojawiać się będą kolejne elementy izolacyjne i poszycia dachu. Poza tym są przytwierdzane konstrukcje, które będą utrzymywać podwieszane pod kopułą elementy, jak sieci teletechniczne czy telebim. Jednocześnie trwają prace nad klatkami schodowymi oraz elementami parteru i I piętra głównej części hali.

Olsztyn sprzedał kolejną atrakcyjną działkę

W przypadku lodowiska niemal zakończone zostały prace związane z zadaszeniem. Te realizowane są także w przypadku sali rozgrzewkowej. Dodatkowo montowane są na niej elementy elewacji. W trakcie są roboty związane z instalacjami oraz połączeniem brył Uranii. Częściowo jest już gotowy garaż.

Przy budowie Uranii pracuje ponad 220 osób.

Zakończenie budowy hali to 2023 rok.

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze