fbpx
10 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Tysiące papierosów poszły z dymem

OlsztynTysiące papierosów poszły z dymem

Rekordową partię papierosów – prawie 570 tys. paczek na raz – zniszczyli dziś olsztyńscy celnicy.

reklama

Spalone zostały te wyroby tytoniowe, które wcześniej zostały zatrzymane u przemytników na granicy polsko-rosyjskiej. Zgodnie z obowiązującym prawem taki towar nie podlega sprzedaży i jest po prostu niszczony.

Izba Celna w Olsztynie ma umowę z firmą utylizacyjną z województwa mazowieckiego. Tam papierosy najpierw są mielone w potężnym, wysokim na 15 metrów młynie, który zmienia je drobną krajankę. Ta z kolei jest przewożona do jednej z cementowni, gdzie trafia do pieca jako paliwo alternatywne – wyjaśnia Ryszard Chudy z olsztyńskiej Izby Celnej.

reklama

Tylko w ubiegłym roku funkcjonariusze Służby Celnej z Warmii i Mazur zatrzymali 1,6 mln paczek przemycanych papierosów.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji