8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Jest zielone światło dla wiaduktu na Tracku oraz modernizacji ul. Pstrowskiego wraz z budową ul. Plażowej

OlsztynJest zielone światło dla wiaduktu na Tracku oraz modernizacji ul. Pstrowskiego wraz...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jest zielone światło dla powstania nowego wiaduktu na Tracku oraz modernizacji fragmentu ul. Pstrowskiego wraz z budową ul. Plażowej. Olsztyńscy radni zmienili budżetowe zapisy podczas nadzwyczajnej, piątkowej sesji (29 lipca).

reklama

Wnioski do konkursów finansowanych z programu Polski Ład samorząd Olsztyna złożył w lipcu 2021 roku. Przewidywana wówczas wartość projektu związanego z ulicami Pstrowskiego i Plażową wynosiła 30 mln zł, natomiast wiaduktu – pięć mln zł.

Zmiany rynkowe, a także – w przypadku wiaduktu na Tracku – wynikające z wymagań kolejarzy sprawiły, że wartość zadań wzrosła o ok. 1/3. Po otwarciu ofert okazało się, że na realizację tych zadań potrzeba dodatkowych 12 mln złotych.

reklama

– Na te dwie inwestycje mamy duże dofinansowanie, które stracimy jeśli nie rozstrzygniemy przetargów – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Zadania, które na razie zawieszamy, miały być wykonane ze środków własnych. Oczywiście będziemy na bieżąco analizować nasze możliwości finansowe i, w miarę możliwości, dążyć do realizacji tych zadań.

Kolejny hotel w Olsztynie zostanie wyburzony. Co powstanie w tym miejscu?

Wśród zawieszonych zadań są m.in. przebudowa dachów Szkoły Podstawowej nr 2 i Pałacu Młodzieży, a także przebudowa części pomieszczeń Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Turowskiego.

reklama

W przypadku ulicy Plażowej powstałoby kolejne połączenie południowych osiedli z al. Piłsudskiego, a także otwarcie komunikacyjne terenów inwestycyjnych w pobliżu Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Natomiast modernizacja ul. Pstrowskiego to kolejny etap poprawy infrastruktury drogowej naszego miasta. Zaplanowane prace dotyczą odcinka między al. Sikorskiego a skrzyżowaniem ulic Wyszyńskiego z Synów Pułku.

Budowa wiaduktu z prawdziwego zdarzenia nad torami to z jednej strony ułatwienie komunikacyjne dla mieszkańców Tracka. Z drugiej zaś – w połączeniu z planowaną realizacją Olsztyńskiego Parku Przemysłowego – może być szansą na kolejne połączenie komunikacyjne szeroko rozumianego Zatorza z resztą miasta i okolicami obwodnicy.

Zmiana stawek dzierżaw

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama