-8 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Oskarżeni o zabójstwo w Olsztynku staną przed sądem

OlsztynOskarżeni o zabójstwo w Olsztynku staną przed sądem

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył pierwsze terminy rozprawy w sprawie dwóch mężczyzn oskarżonych o zabójstwo mieszkańca Olsztynka.

reklama

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie w dniu 30 maja 2022 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi O. i Stanisławowi N. oskarżonym o dokonanie zabójstwa mężczyzny.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego miało dojść w nocy z 17 na 18 lutego 2021 r. w jednym z mieszkań w Olsztynku. Według ustaleń prokuratora, oskarżeni Stanisław N. i Łukasz O. feralnego dnia spożywali alkohol razem ze swoim znajomym. W pewnym momencie obaj oskarżeni, działając z zamiarem pozbawienia życia pokrzywdzonego, mieli zacząć kopać go po całym ciele, a także mieli zadać mu kilka ciosów siekierą, w tym w głowę, oraz uderzeń różnymi przedmiotami. W wyniku odniesionych rozległych obrażeń pokrzywdzony zmarł.

Bezwzględny wyrok dla dwóch sprawców brutalnego zabójstwa: 14 lat więzienia potwierdzone
reklama

W odniesieniu do Stanisława N. prokurator przedstawił mu również zarzuty kierowania groźby pozbawienia życia wobec świadka zabójstwa oraz stosowania wobec niego przemocy fizycznej z użyciem siekiery.

Obaj oskarżeni w toku postępowania prokuratorskiego nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.

reklama

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył już pierwsze terminy rozprawy w tej sprawie – na 29 i 30 września 2022 r., na godz. 9.15.

źródło: Sąd Okręgowy

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Zabójstwo w Olsztynie? Tragiczne zakończenie poszukiwań 26-letniej Natalii

Proces oskarżonego o zabójstwo konkubenta matki w Biskupcu już niedługo