19 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Oskarżeni o zabójstwo w Olsztynku staną przed sądem

OlsztynOskarżeni o zabójstwo w Olsztynku staną przed sądem

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył pierwsze terminy rozprawy w sprawie dwóch mężczyzn oskarżonych o zabójstwo mieszkańca Olsztynka.

reklama

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie w dniu 30 maja 2022 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi O. i Stanisławowi N. oskarżonym o dokonanie zabójstwa mężczyzny.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego miało dojść w nocy z 17 na 18 lutego 2021 r. w jednym z mieszkań w Olsztynku. Według ustaleń prokuratora, oskarżeni Stanisław N. i Łukasz O. feralnego dnia spożywali alkohol razem ze swoim znajomym. W pewnym momencie obaj oskarżeni, działając z zamiarem pozbawienia życia pokrzywdzonego, mieli zacząć kopać go po całym ciele, a także mieli zadać mu kilka ciosów siekierą, w tym w głowę, oraz uderzeń różnymi przedmiotami. W wyniku odniesionych rozległych obrażeń pokrzywdzony zmarł.

reklama

W odniesieniu do Stanisława N. prokurator przedstawił mu również zarzuty kierowania groźby pozbawienia życia wobec świadka zabójstwa oraz stosowania wobec niego przemocy fizycznej z użyciem siekiery.

Obaj oskarżeni w toku postępowania prokuratorskiego nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów.

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył już pierwsze terminy rozprawy w tej sprawie – na 29 i 30 września 2022 r., na godz. 9.15.

reklama

źródło: Sąd Okręgowy

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane