reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mieszkanka Olsztyna prawie straciła 300 tys. zł, ale wykazała się wzorową postawą

OlsztynMieszkanka Olsztyna prawie straciła 300 tys. zł, ale wykazała się wzorową postawą

Wzorową postawą wykazała się 72-letnia mieszkanka Olsztyna, do której w środę (27.07.2022 r.) po południu zadzwonił telefon.

reklama

Sytuacja wyglądała następująco: około godziny 14:00 seniorka otrzymała telefon od nieznanej kobiety, która przedstawiła się jako policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. „Funkcjonariuszka” poinformowała 72-latkę, że jej córka uczestniczyła w wypadku komunikacyjnym, w którym była sprawcą – miała potrącić ciężarną kobietę, która znajduje się w ciężkim stanie i która na skutek wypadku miała stracić swoje nienarodzone dziecko.

Kobieta podająca się za policjantkę przekazała seniorce również informację, że jej córka także odniosła obrażenia na skutek wypadku i że aktualnie przebywa w budynku policji i że jedyną możliwością, aby została zwolniona, jest przekazanie pieniędzy w kwocie 120 tys. zł.

reklama

Tajemnicza rozmówczyni po tym, jak wpłynęła na emocje pokrzywdzonych, zmieniła ton głosu na bardziej stanowczy, a wręcz agresywny podnosząc stawkę za wolność córki kolejno do kwoty 200 a ostatecznie do 300 tys. zł. Gdy podczas połączenia pojawiały się wątpliwości ze strony pokrzywdzonej, oszustka informowała ją o pogarszającym się stanie zdrowia jej córki, mianowicie o tym, że przed chwilą zemdlała. Oszustka nie pozwalała seniorce na przerwanie połączenia. Rozmowie przysłuchiwał się mąż pokrzywdzonej, który w odpowiednim momencie kazał małżonce, aby ta przerwała połączenie.

Po tym fakcie kobieta wybrała numer alarmowy 112 i została połączona z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, który nie potwierdził, aby doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jej córki. Stało się pewne, że 72-latka rozmawiała z oszustami, którzy pod legendą „na wypadek komunikacyjny” próbowali wyłudzić od niej oszczędności całego życia.

reklama

Olsztyńscy policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i ostrzegają przed oszustami. Przestępcy w dalszym ciągu próbują wyłudzić pieniądze, licząc na nieuwagę osób starszych. W ostatnim czasie stosują połączone metody „na wypadek” i „na policjanta”. Przestępcy dzwonią do wytypowanej przez siebie osoby i przedstawiają przygotowaną historię. Najczęściej podają się za funkcjonariuszy lokalnej jednostki policji i informują, że rzekomo doszło do wypadku, którego sprawcą jest osoba najbliższa. Następnie przedstawiają możliwość „polubownego załatwienia” sprawy polegającym na przekazaniu/wpłaceniu kaucji w celu uniknięcia aresztowania. Zdarza się, że przestępcy w drodze do realizacji zamierzonych celów namawiają seniorów do wzięcia kredytu w banku.

Policjanci NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy!

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×