reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowy narkotyk podbija Olsztyn. 23-latek miał go tyle, że może trafić na 10-lat do więzienia

OlsztynNowy narkotyk podbija Olsztyn. 23-latek miał go tyle, że może trafić na...

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 23-latka. Podczas przeszukania w aucie znaleziono blisko 160 gramów substancji psychotropowej 2 C-B. Ponadto od mężczyzny została pobrana krew do badań ze względu na uzasadnione podejrzenie kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

W niedzielę (25.07.2022) w nocy policyjni wywiadowcy na jednej z olsztyńskich ulic zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. W pojeździe przebywało trzech mężczyzn, w tym 23-letni kierujący, który na widok funkcjonariuszy zaczął się nerwowo zachowywać. Policjanci postanowili sprawdzić co jest powodem jego nietypowego zachowania. W trakcie czynności w pojeździe znaleziono torebkę z zawartością biało-szarej zbrylonej substancji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczono blisko 160 gramów substancji psychotropowej 2C-B. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Ze względu na uzasadnione podejrzenia kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających przez 23-latka, został on zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań. Policjanci zatrzymali również mężczyźnie prawo jazdy.

23-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości substancji zabronionych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Jeżeli okaże się, że prowadził on pojazd pod wpływem narkotyków, będzie mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

reklama

Narkotykowi ustępuje jedynie MDMA, kokaina i ketamina. Niewielka pigułka (15-20 mg)z potrafi dać efekt na 4 godziny. Efekty działania tej substancji obejmują podniesienie nastroju i humoru, pobudzenie psychiczne i fizyczne, intensyfikację bodźców zewnętrznych, otwarcie emocjonalne, efekty wizualne, głębokie zmiany percepcyjne i odczucia trudne do opisania, jak podróżowanie po własnym ciele czy widzenie dźwięków. Do czasem występujących negatywnych odczuć należą, mdłości, wymioty, lęk i dezorientacja. Substancja od niedawna staje sie coraz bardziej popularna w Polsce ze w względu na jej działanie oraz niską cenę.

reklama

źródło: KMP Olsztyn/TKO

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×