fbpx
-1 C
Olsztyn
poniedziałek, 5 grudnia, 2022
reklama

Przed Sądem Okręgowym zamontowano stojaki rowerowe

OlsztynPrzed Sądem Okręgowym zamontowano stojaki rowerowe

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sąd Okręgowy w Olsztynie zakupił i zamontował pod swoją siedzibą kilkanaście nowych stojaków rowerowych. Umożliwiają przypięcie roweru w wygodny i bezpieczny sposób – poinformowała w środę rzecznik prasowy sądu Marta Banaś- Grabek.

Wyjaśniła, że rower to doskonała alternatywa zarówno dla samochodu, jak i komunikacji miejskiej. Nie dość, że wspomaga kondycję, to na dodatek obniża koszty przemieszczania się po zatłoczonym mieście i chroni środowisko. Korzyści płynące z jazdy na rowerze docenia również Sąd Okręgowy w Olsztynie, organizując pod swoją siedzibą miejsca parkingowe właśnie dla rowerzystów, zarówno dla pracowników, jak i interesantów – przekazała.

„W ostatnich dniach w pobliżu wejścia do budynku Sądu zamontowaliśmy kilkanaście nowych, stylowych stojaków rowerowych. Nowe stojaki mają kształt odwróconej litery U, co umożliwia przypięcie do każdego z nich co najmniej dwóch rowerów w bezpieczny i wygodny sposób. Zastąpiły one stojaki starego typu, zwane potocznie wyrwikółkami, do których rower przypinało się za przednie koło” – podkreśliła.

Przedstawiciele sądu zaznaczyli, że liczą na to, iż dzięki nowym, profesjonalnym stojakom, rower stanie się jeszcze bardziej popularnym środkiem transportu wśród pracowników oraz osób odwiedzających Sąd.

Rzecznik podała, że Sąd Okręgowy w Olsztynie jest otwarty także na cyklistów w podległych sądach rejonowych okręgu olsztyńskiego. „Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, jeszcze w tym roku planujemy zakupić i zamontować profesjonalne stojaki rowerowe pod gmachem Sądu Rejonowego w Piszu. Potrzebę budowy takiego parkingu zgłosili nam pracownicy tamtejszego Sądu” – wskazała rzecznik. 

Przed Sądem Okręgowym zamontowano stojaki rowerowe rower Olsztyn, Wiadomości

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze