-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kierowca śmieciarki uderzył w rowerzystę. 68-letni rowerzysta trafił do szpitala z obrażeniami

EłkKierowca śmieciarki uderzył w rowerzystę. 68-letni rowerzysta trafił do szpitala z obrażeniami

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj (25.07.2022r.) w Ełku. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że kierowca śmieciarki w trakcie cofania uderzył w jadącego jezdnią rowerzystę. 68-letni rowerzysta trafił do szpitala z obrażeniami. Obaj mężczyźni byli trzeźwi.

reklama

To zdarzenie pokazuje, jak ważna jest uwaga na drodze wszystkich uczestników ruchu. Pogoda sprzyja przejażdżkom rowerowym, dlatego apelujemy do kierowców i rowerzystów o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

Pamiętajmy, że rowerzyści tak jak inni uczestnicy ruchu drogowego muszą stosować się do obowiązujących przepisów prawa. Są niechronionymi uczestnikami ruchu, więc w przypadku zdarzeń są bardziej narażeni na urazy.

reklama

O tym, czego jako rowerzystce nie wolno na drodze z pewnością zapomniała 34-latka. Kierowcy zgłosili, że kobieta jadąc rowerem przewraca się na trasie Ełk-Grajewo na drodze krajowej nr 65. Interweniujący policjanci zbadali jej stan trzeźwości. Kobieta miała blisko 2,5 promila alkoholu. Na szczęście nie doznała obrażeń i nie doprowadziła do wypadku na tej ruchliwej trasie. Za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem. Grozi jej kara aresztu lub grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

Mężczyzna leżał wzdłuż torów. Śmiertelnie potrącił go szynobus

źródło: KPP Ełk

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
777
26 lipca 2022 16:20

Ciężarówka cofa, stary osioł na chama pod koła się wpakuje. Typowy cap z wiochy na rowerze.

Popularne

Warmińsko-mazurskie. Po nocnych opadach śniegu ślisko na drogach i chodnikach