reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyn wystawił na sprzedaż atrakcyjną działkę

OlsztynOlsztyn wystawił na sprzedaż atrakcyjną działkę

Olsztyn chce sprzedać działkę w dobrym położeniu i dojazdem z obwodnicy. Niedługo wystawi kolejną – przy dawnym torze motocrossowym.

Powstanie kolejne przedsiębiorstwo?

reklama

Miasto wystawiło na sprzedaż działkę przy ulicy Bublewicza w dzielnicy przemysłowej Olsztyna, niedaleko obwodnicy, Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych i budowanej właśnie Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów.

Jak powiedziała Halina Zaborowska-Boruch, zastępca prezydenta Olsztyna, to jedna z najatrakcyjniejszych działek inwestycyjnych na terenie miasta.

reklama

Działka ma 1837 m² powierzchni, można ją nabyć drogą przetargu ustnego nieograniczonego i jest przeznaczona głównie pod działalność usługową lub handel. Cena wywoławcza wynosi 550 tysięcy złotych. Przetarg zaplanowano na listopad.

To kolejna działka wystawiona na sprzedaż

Na przełomie czerwca i lipca miasto pozbyło się innej atrakcyjnej działki, położonej pomiędzy ulicami Bałtycką i Kanarkową oraz linią kolejową. 11 hektarów, kończących się wzniesieniem z widokiem na jezioro Ukiel, dotychczas nie zostało zagospodarowanych. Cena wywoławcza, określona na 4,2 miliona złotych, została nieznacznie przebita z uwagi na niskie zainteresowanie ofertą.

reklama

Próba sprzedaży innej dużej, 13-hektarowej działki zlokalizowanej przy Ostrzeszewie w ogóle się nie powiodła.

Prezydent Piotr Grzymowicz uważa, że może to oznaczać zastój w budownictwie.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×