-0 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W niedzielę przedterminowe wybory burmistrza Olsztynka

OlsztynW niedzielę przedterminowe wybory burmistrza Olsztynka

Sześciu kandydatów zmierzy się w niedzielę w przedterminowych wyborach burmistrza Olsztynka. Głosowanie zarządzono po śmierci dotychczasowego burmistrza Mirosława Stegienki.

reklama

Głosowanie odbędzie się w niedzielę, w godzinach 7-21 w 19 obwodowych komisjach wyborczych na terenie miasta i gminy Olsztynek. Mieszkańcy mają do wyboru sześciu kandydatów.

Jak podała w obwieszczeniu Miejska Komisja Wyborcza w Olsztynku, zarejestrowani kandydaci na burmistrza to: Marzena Ossowska (zgłoszona przez KWW „Przyszłość”), Mateusz Pawlukiewicz (KWW Pawlukiewicz Mateusz), Tomasz Maria Starowieyski (KWW Wspólna Gmina Bezpieczna Kontynuacja), Jerzy Stanisław Tytz (zgłoszony przez KWW Jerzego Tytz, popierany przez Stowarzyszenie Aktywna Gmina), Robert Waraksa (KWW Roberta Waraksy) i Krzysztof Zenon Wieczorek (KWW Krzysztofa Wieczorek).

reklama

Z zamieszczonych informacji o kandydatach wynika, że Starowieyski jest członkiem PiS, a Waraksa członkiem PO, pozostali nie należą do partii politycznych.

Syn prof. Władysława Bartoszewskiego w Olsztynie. Wykład otwarty pt. „Warto być przyzwoitym”

Do udziału w głosowaniu uprawnionych jest blisko 10,5 tys. wyborców. Gdyby jeden z kandydatów otrzymał powyżej 50 proc. ważnych głosów, wybory zostaną rozstrzygnięte w pierwszej turze. Jeśli tak się nie stanie, to dwie osoby z najwyższą liczbą głosów powalczą o stanowisko w drugiej turze.

reklama

Przedterminowe wybory zostały zarządzone w związku ze śmiercią dotychczasowego burmistrza w trakcie trwania kadencji. Mirosław Stegienko zmarł na początku maja w wieku 68 lat. W latach 2002-2010 oraz ponownie od 2018 roku był burmistrzem Olsztynka. Był też radnym powiatu olsztyńskiego oraz dyrektorem powiatowej służby drogowej. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
22 lipca 2022 14:42

My poprosimy przedterminowe wybory prezydenta miasta.

Popularne

Marcin Kulasek: Rok w cieniu wojny i zbrojeń [OPINIA]