22 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

W niedzielę przedterminowe wybory burmistrza Olsztynka

OlsztynW niedzielę przedterminowe wybory burmistrza Olsztynka

Sześciu kandydatów będzie rywalizować w niedzielnych przedterminowych wyborach burmistrza Olsztynka. Wybory zostały zarządzone w związku ze śmiercią dotychczasowego burmistrza Mirosława Stegienki, który zmarł na początku maja w wieku 68 lat. W godzinach 7-21 mieszkańcy będą mogli oddać głosy w 19 obwodowych komisjach wyborczych na terenie miasta i gminy Olsztynek. Do głosowania uprawnionych jest blisko 10,5 tys. wyborców.

reklama

Wśród zarejestrowanych kandydatów na burmistrza są Marzena Ossowska (KWW “Przyszłość”), Mateusz Pawlukiewicz (KWW Pawlukiewicz Mateusz), Tomasz Maria Starowieyski (KWW Wspólna Gmina Bezpieczna Kontynuacja), Jerzy Stanisław Tytz (KWW Jerzego Tytz, popierany przez Stowarzyszenie Aktywna Gmina), Robert Waraksa (KWW Roberta Waraksy) i Krzysztof Zenon Wieczorek (KWW Krzysztofa Wieczorek). Starowieyski jest członkiem PiS, a Waraksa członkiem PO, pozostali kandydaci nie należą do żadnej partii.

Jeśli jeden z kandydatów otrzyma powyżej 50 proc. ważnych głosów, wybory zostaną rozstrzygnięte w pierwszej turze. Jeśli tak się nie stanie, to dwie osoby z najwyższą liczbą głosów zmierzą się ze sobą w drugiej turze.

reklama

Mirosław Stegienko był burmistrzem Olsztynka od 2002 do 2010 roku, i ponownie od 2018 roku. Zmarły burmistrz był również radnym powiatu olsztyńskiego oraz dyrektorem powiatowej służby drogowej.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
22 lipca 2022 14:42

My poprosimy przedterminowe wybory prezydenta miasta.

Polecane